صندوق نیکوکاری رونمایی می شود

صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری لوتوس رویان که با همکاری تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، پژوهشگاه رویان و مؤسسه خیرین پژوهش سلامت رویان تأسیس شده، ۱۴ دی به بازار معرفی می شود.

به گزارش روابط عمومی تأمین سرمایه لوتوس پارسیان؛ این صندوق که با هدف تخصیص وجوه گردآوریشده از نیکوکاران برای انجام طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشگاه رویان تاسیس شده، از نوع صندوق‌های با درآمد ثابت و با پیش‌بینی سود است که در شعب بانک پارسیان در سراسر کشور پذیره‌نویسی می کند.صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری لوتوس رویان با پیش‌بینی سود 19 درصدی عرضه می شود برای مواعد پرداخت سود دوره‌های سه ماهه در نظر گرفته شده که ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق یک میلیون ریال است.

گردانندگان صندوق

شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان مدیر این صندوق و پژوهشگاه رویان مدیر اجرای صندوق خواهند بود. همچنین، مؤسسه حسابرسی بهراد مشاربه‌ عنوان متولی و مؤسسه حسابرسی بیات رایان به‌عنوان حسابرس این صندوق انتخاب شده‌اند. بر این اساس، ساختار صندوق به‌گونه‌ای طراحی شده که از مصرف منافع صندوق در امور نیکوکاری، اطمینان زیادی حاصل شود چراکه ارکان نظارتی نظیر متولی و حسابرس صندوق بر این امر نظارت دارند. گزارش نحوه صرف منافع اختصاصی در امور نیکوکارانه توسط مدیر اجرا تهیه شده و مورد رسیدگی ارکان نظارتی قرار می‌گیرد که به اطلاع عموم نیز خواهد رسید.

دایره فعالیت

فعالیت این صندوق در راستای تأمین بخشی از منابع مالی لازم برای کمک به امور پژوهش، تهیه و تولید داروهای مربوط به درمان بیماری‌های صعب‌العلاج تعریف شده  که پروژه‌های تحقیقاتی آن در پژوهشگاه رویان در حال انجام است.

روش‌های سرمایه‌گذاری

روش‌های سرمایه‌گذاری در این صندوق به سه صورت در نظر گرفته شده که همزمان امکان انجام کار خیر و نیز سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، فرد نیکوکار می‌تواند با انتخاب یکی از سه روش سرمایه‌گذاری، میزان مشارکت خود در امور خیر مربوط به صندوق را تعیین کند.

  • روش اول، فرد نیکوکار اصل سرمایه و منافع حاصل از آن را جهت استفاده در امور نیکوکارانه به صندوق می‌بخشد و درواقع اصل سرمایه و سود حاصل از آن را به صندوق اهدا می‌کند.
  • روش دوم، فرد نیکوکار فقط عواید حاصل از سرمایه اولیه را جهت تحقق اهداف نیکوکارانه اختصاص می‌دهد و به این ترتیب اصل سرمایه متعلق به فرد نیکوکار بوده و هر زمان که بخواهد می‌تواند سرمایه خود را برداشت کند.
  • روش سوم ، درصدی از عواید صندوق که از پیش تعیین شده و معادل12 درصد است، متعلق به سرمایه‌گذار بوده و مابقی آن به صندوق اختصاص می‌یابد.

گردش سرمایه

در واقع در این نوع صندوق سعی بر این است تا اصل سرمایه صندوق حفظ و منافع حاصل از آن صرف امور نیکوکارانه شود. به همین دلیل حتی اگر شخص نیکوکار تمایل به اختصاص اصل سرمایه به امور نیکوکارانه داشته باشد (روش اول سرمایه‌گذاری)، صرفا منافع حاصل از سرمایه صرف امور نیکوکارانه شده و اصل سرمایه در صندوق گردش پیدا کرده و به صورت مستمر بازده حاصل از آن صرف امور مربوط به فعالیت صندوق می‌شود که تنها در صورت انحلال صندوق، اصل سرمایه در امور نیکوکارانه پژوهشگاه رویان صرف خواهدشد.

 

 

 

کد خبر 388529

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =