بنزین گران نمی‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پیش‌بینی ۵۰ میلیارد دلار فاینانس در بودجه سال آینده خبرداده وگفت: بنزین در سال آینده گران نمی‌شود.

محمدباقر نوبخت ضمن تکذیب افزایش نرخ بنزین اظهارداشت : آنچه که درلایحه بودجه ذکر شده اختصاص پنج واحد درصد از افزایش قیمت حامل‌های انرژی است که پیش از این حادث شده و قیمت بنزین به ۱۰۰۰تومان فعلی رسیده است سال گذشته نیز این بند در بودجه وجود داشت و هیچ افزایش قیمتی در حامل‌های انرژی ایجاد نشد.

وی با اشاره به پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی حقوق و دستمزد در سال آینده گفت: میزان افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم است، لذا پیش‌بینی نرخ تورم برای سال آینده ۷.۸ درصد است که میزان افزایش پیش‌بینی شده برای حقوق کارکنان دولت اندکی بیش از نرخ تورم است.

پیش‌بینی ۵۰ میلیارد دلار فاینانس در بودجه ۹۶

وی تاکید کرد: دستیابی به رشد ۷.۷درصدی تولید ناخالص ملی و تورم ۷.۶ درصدی، قطعا فقط با منابع داخلی امکان‌پذیر نیست و دولت در بودجه ۵۰ میلیارد دلار فایناس پیش‌بینی کرده است؛ همچنین ۷۲ هزار میلیارد تومان از هزینه‌های دولت مربوط به اموررفاهی و اجتماعی شامل کمیته امداد امام‌خمینی (ره)، بهزیستی، صندوق بازنشستگی و بیمه‌های اجتماعی است .

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد:  سیاست دولت بر این اصل بوده که منابع حاصل از نفت صرف طرح‌های عمرانی شود؛ در همین راستا دولت با وجود تمامی محدودیت‌ها سال ۹۲ مبلغ ۲۲ هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان، سال ۹۳ مبلغ ۲۹ تا ۳۰ هزارمیلیارد تومان و سال گذشته ۲۷ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی بودجه اختصاص داد و امسال نیز تاکنون ۲۱ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است و این رقم تا پایان سال، به ۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی تاکید کرد : با توجه به ظرفیتی که در تبصره ۳۶ اصلاح قانون بودجه ایجاد شد، مجلس بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات پیمانکاران تخصیص داد که بخشی از این مبلغ برای پرداخت طلب گندمکاران و مطالبات بیمه سلامت صرف شد ؛  علاوه براین مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان نیز برای پرداخت مطالبات پیمانکاران اختصاص یافته است که تخصیص از این هفته انجام خواهد شد.

نوبخت درادامه به دیگر بندهای هزینه‌ای بودجه اشاره کرد و افزود:رقم پیش‌بینی شده برای بودجه آموزش و تحقیقات در لایحه بودجه ۹۶ مبلغ ۴۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان است که این بودجه، به هیچ وجه نه تنها هزینه نیست؛ بلکه سرمایه گذاری است .بودجه با توجه به واقعیت‌های موجود طراحی شده هر آنچه که ظرفیت تولید و صادرات نفت دارد، انجام می‌شود و وجه آن  دریافت می‌گردد؛ اما اگر هم مشکلی حادث شد که البته بعید است امکان بازنگری وجود دارد و تلاش می‌کنیم کشور را با سربلندی اداره کنیم.

 

 

 

 

 

 

کد خبر 388481

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =