غدیر به پروژه های توسعه بین‌المللی ساختمان بازگشت

مدیرعامل توسعه بین‌المللی ساختمان، درباره افزایش سرمایه این شرکت گفت: در حال حاضر سرمایه شرکت ۳ هزار میلیارد ریال معادل ۳۰۰ میلیارد تومان است که درصدد دو برابر کردن حجم سرمایه یعنی رساندن به رقم ۶ هزار میلیارد ریال هستیم.

رضا کامرانی افزود: موافقت اولیه در این زمینه اخذ شده و اقدامات ابتدایی آن در بورس در حال انجام است که طبق برآوردها این اقدام تا دو ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل توسعه بین‌المللی ساختمان درباره منابع این‌ تامین مالی اظهارداشت: منابع مالی از محل افزایش سرمایه، پیش فروش واحدها و نیز تسهیلات بانکی است.

وی درباره شرکت سرمایه‌گذاری غدیرکه به عنوان سهامدار اصلی این شرکت به حساب می‌آید،گفت: یکی از عواملی که غدیر در گذشته تمایلی برای همکاری نداشت، راکد بودن پروژه‌ها بود اما اکنون با راه‌اندازی پروژه‌های شیراز، شمال و کیش، تحرکی در مجموعه ایجاد شده که به همین دلیل اقدام به افزایش سرمایه کردیم تا از این طریق فعالیت‌ها را توسعه دهیم. با توجه به سیاست‌های جدید اتخاذ شده، به‌طور قطع سهامداران، دیگر تمایلی به فروش سهام خود نخواهند داشت.

کامرانی ارزیابی خود از وضعیت کنونی بازار مسکن را اینگونه بیان کرد: برخی اقدامات انجام شده در این بازار باعث شده تا روند معاملات در بازار مسکن کاهش یابد.

وی با بیان اینکه تا سال آینده روند معاملات مسکن رو به بهبود خواهد رفت، گفت: برخی از ملک‌ها با متراژ متوسط جهت خرید در اولویت هستند و تاکنون میزان قابل قبولی از این ملک‌ها به فروش رفته‌اند.

کامرانی درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار مسکن گفت: به‌طور قطع کاهش نرخ سود بانکی به دلیل روانه شدن سرمایه‌ها به سمت تولید، بر این بازار بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل توسعه بین‌المللی ساختمان با اشاره به تاثیر بازار مسکن بر جذب سرمایه‌گذاران خارجی گفت: طی چند ماه گذشته سرمایه‌گذاران خارجی در بازار مسکن ایران حضور پیدا کردند که دلیل آن هم به ثبات ملکی که در ایران حاکم است بازمی گردد؛ بنابراین سرمایه‌گذاران علاقه زیادی جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه دارند.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت در راستای ارائه تضامین مناسب جهت آسوده‌خاطر شدن سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خارجی گفت: سرمایه‌گذاران باید اطمینان خاطری جهت سرمایه‌گذاری‌خود در ایران داشته باشند؛ بنابراین سیاست‌های اقتصادی و همچنین اقدامات بانک مرکزی در افزایش سرمایه‌گذاری سرمایه گذاران خارجی بسیار موثر است.

کامرانی درباره پروژه ساختمانی "تیساکیش" که در منطقه کیش در حال ساخت است، گفت: شرکت توسعه ساختمانی پروژه زیادی را در دست ساخت دارد که یکی از آنها تیساکیش است و میزان سرمایه‌گذاری آن بین 500 تا 600 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل توسعه بین‌المللی ساختمان در ادامه بیان کرد: لازم به ذکر است که بخش مسکونی این پروژه در حال انجام است که  امیدواریم هرچه زودتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی  دلیل انتخاب منطقه آزاد کیش را جهت انجام پروژه‌های تیساکیش اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه کیش به‌عنوان یکی از مناطق توریستی در کشور به حساب می‌آید، همواره جزو اولویت‌های شرکت جهت سرمایه‌گذاری بوده است.

چرا کیش

همچنین محمد قائمی امیری، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت تیساکیش‌که در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری، حضور داشت درخصوص انتخاب منطقه آزاد کیش جهت ساخت پروژه گفت : کیش یکی از مناطق گردشگری محسوب می‌شود و در حال حاضر سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که در مناطق گردشگری و تجاری انجام می‌شود، در بازار کنونی منطقی‌تر از مناطق دیگر به نظر می‌آید. وی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد کیش به دلیل برخی از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی که در بر دارد، باعث جذابیت ساخت و ساز در این منطقه شده است.

 

کد خبر 388411

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =