بورسی شدن ایرانسل منوط به"بله" سهامداران خارجی

مدیرعامل بورس از تقاضای ۴۰ شرکت برای پذیرش در تابلوهای معاملات بورس خبر داد و شرط ورود ایرانسل را اعلام کرد.

حسن قالیباف اصل با اعلام این خبر افزود: امسال حدود 40 شرکت در چرخه پذیرش بورس قرار گرفته اند که عمده تقاضا از طرف شرکت های خصوصی است.

وی با ابزار امیدواری از وقوع رویدادهای مثبت در ماه های آینده ، ادامه داد: خوشبختانه شرکت های مهمی برای حضور در بورس ابراز تمایل کرده اند که 8 شرکت گروه هتل های هما، ایرانیان اطلس، فولادکاوه جنوب، گروه دارویی برکت، گروه مالی- اعتباری سینا، تأمین سرمایه امید، چدن سازان، بورس تهران، نفت و گاز پرشیا پذیرش شده اند.مدیرعامل بورس افزود: گروه هتل های هما با سرمایه ۱۹۶ میلیارد تومانی هم به عنوان نخستین هتل در بورس تهران پذیرفته شده در مرحله درج و عرضه اولیه ۱۰ درصدی قرار دارد.

وی در مورد حضورشرکت بورس در تابلوی اصلی بورس گفت: طی چند روز گذشته سهام بورس نیز در تابلوی اول بورس قرار گرفت و بزودی شاهد بازگشایی نماد آن خواهیم بود.

شرط ورود ایرانسل به بورس

قالیباف اصل درباره پذیرش ایرانسل هم توضیح داد: سهامداران ایرانی این شرکت خواستار ورود به بورس هستند اما ورود این شرکت مشروط به توافق با سهامداران خارجی است. سهامداران ایرانی آمادگی خود را اعلام کرده اند اما تا زمانی که با سهامداران خارجی به توافق نرسند بورس این شرکت را وارد چرخه پذیرش نمی کند.

وی در خصوص انتقال شرکت ها از فرابورس به بورس نیزگفت: از آغاز سال جاری تاکنون یک شرکت فرابورسی وارد بورس شده و پالایشگاه تهران و همکاران سیستم نیز درج شده اند و نماد این دو شرکت نیز به زودی بازگشایی می شود.

فرابورسی ها چندان شرط ورود به بورس را ندارند

سخنگوی بورس تهران در مورد علت محدود انتقال شرکت ها از فرابورس به بوس گفت: براساس قوانین بورس، شرکت ها تا زمانی که درخواستی برای پذیرش در بورس نداشته باشند ، وارد فرآیند پذیرش نخواهند شد اما در صورت ارائه درخواست برای ورود به بورس، احراز شرایط پذیرش الزامی است. این درحالی است که  برخی شرکت های بورسی به دلیل عدم احراز شرایط پذیرش به بازار پایه فرابورس منتقل شده اند.

قالیباف اصل ادامه داد: اصلاحاتی بر روی دستورالعمل پذیرش بورس اعمال و گزارشی تهیه و ارسال شده و منتظر نهایی شدن این دستورالعمل از سوی هیأت پذیرش هستیم.

کد خبر 388376

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =