۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
کارگزاران در مسیر نزول

گزارشی از عملکرد کارگزاران در سال ۹۴ به همراه مقایسه روند کلی ، سود ناخالص و سود عملیاتی صنعت کارگزاری برای ۵ سال گذشته به قلم صادق درستی، کارشناس امور اعضاء کانون کارگزاران بورس منتشرشد. دراین گزارش مشخص شده، میانگین حاشیه سود ۱۰۷ کارگزار درسال گذشته با ۳۸ درصد کاهش به ۲۰ درصد رسیده که پایین ترین درصد طی دوره ۵ ساله است.

جدول و نمودار ذیل حاشیه سود عملیاتی صنعت کارگزاری از سال 90 الی 94 را نشان می‌دهد. همان‌گونه که مشخص است حاشیه سود عملیاتی در مقایسه با سال گذشته تفریبا نصف شده است.

 

جدول و نمودار ذیل حاشیه سود خالص صنعت کارگزاری از سال 90 الی 94 را نشان می‌دهد. همان‌گونه که از اطلاعات ذیل بر می‌آید، حاشیه سود خالص در سال 94 پایین‌ترین رقم بوده و بهترین رقم حاشیه سود خالص نیز مربوط به سال 92 بوده است.

جدول و نمودار ذیل بازده حقوق صاحبان سهام صنعت کارگزاری از سال 90 الی 94 را نشان می‌دهد‌. جدول و نمودار ذیل نشان می‌دهد، بازده حقوق صاحبان سهام صنعت کارگزاری از رقمی معادل 37 درصد در سال 1392 به 11 درصد در سال 94 رسیده است، در واقع به جزء سال 92 این رقم از سال 90 تاکنون کاهشی بوده است.

 

جدول و نمودار ذیل مجموع سود عملیاتی به ازای هر نفر صنعت کارگزاری را از سال 90 الی 94 نشان می‌دهد. در سال 94 از مجموع حدوداً 5800 نفر پرسنل صنعت کارگزاری حدوداً 109 میلیارد تومان سود عملیاتی ایجاد شده است که به عبارتی هر نفر 19 میلیون تومان سود عملیاتی برای صنعت ساخته است، این رقم نصف سال گذشته بوده است.

کد خبر 388359

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =