افزایش‌ تعرفه اتصال تلفن ثابت سودی برای مخابرات ندارد

به مناسبت هشتمین سالروز ورود شرکت مخابرات به بورس تهران زنگ معاملات امروز تالار به دست یکی ازاعضای هیات مدیره این شرکت نواخته شد.

داستان بورسی شدن این شرکت به سال 87 بازمی گردد که در راستای قانون اصل 44 بخشی از سهام عرضه شد. به گفته دست اندرکاران بازار در آن زمان 30 درصد اطلاعات مالی مخابرات قابل اتکا بودکه امروز این رقم  به 70 درصد رسیده است.

در حاشیه این رویداد بابک تراکمه عضو هیات مدیره مخابرات به ارائه آماری در خصوص عملکرد شرکت پرداخته و گفت : در حال حاضر 68 میلیون نفردر بخش تلفن همراه ، 30 میلیون مشترک در بخش تلفن ثابت و 5 میلیون مشترک در حوزه اینترنت سبد مشتریان مخابرات را تشکیل می دهند .

وی با اشاره به اینکه طی این سالها سود پرداختی شرکت افزایش داشته اظهار داشت : در ابتدای راه سودپرداختی هر سهم 14 تومان بود که الان این رقم به 45 تومان رسیده است .تراکمه در پاسخ به سوال هفته نامه اطلاعات بورس مبنی برتاثیر افزایش حق اتصال تعرفه تلفن ثابت بر سود شرکت مخابرات آن را ناچیز دانسته و گفت : افزایش حق اتصال از 58 هزار به 200 هزار تومان هرچند مخالفت شورای رقابت را در پی داشت اما تنها یک پنجم هزینه ای است که مخابرات برای اتصال صرف می‌کند. در واقع  بر روی هر خط یک میلیون تومان سوبسید پرداخت می شود.وی‌ از وقوع اتفاق های‌ خوب در خصوص خدمات دیجیتال  برای سال جاری خبرداد.

 

کد خبر 388218

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =