فرش قرمز برای ورود شرکت ملی نفتکش ایران به بورس

معاون اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری از عرضه سهام شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان بزرگترین ناوگان حمل و نقل نفتی دنیا در بازار سهام خبر داد و گفت: قصد داریم این شرکت را وارد بورس کنیم، پیش از آن تمام اقدامات مربوط به شفاف‌سازی و آماده‌سازی استانداردها را انجام خواهیم داد.

محمود شهشهانی‌پور با اشاره به فعالیت‌های بورسی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: یکی از اقداماتی که می‌توانیم برای واقعی کردن ثروت صندوق انجام دهیم استفاده از مزیت‌های بازار سرمایه  است.

وی افزود: سال گذشته سه شرکت از مجموعه شرکت‌های پگاه استانی را وارد بورس کردیم و برای تسهیل ورود شرکت‌ها از طریق هلدینگ مالی،‌ بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری کارگروهی را برای آماده‌سازی شرکت‌های زیرمجموعه دیگر تشکیل دادیم.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری همچنین با اشاره به اینکه در هلدینگ مالی از نیروهای متخصص، باتجربه و سالم برای افزایش ثروت صندوق دعوت به همکاری کرده‌ایم گفت: قصد داریم تا در آینده سرمایه‌گذاری‌های بورسی صندوق را موثرتر، بیشتر و کارآمدتر از گذشته انجام دهیم.وی گفت: برای ایجاد تنوع و افزایش شفافیت دارایی‌های صندوق، شرکت‌ها و بنگاه‌های دیگری را وارد بازار سهام خواهیم کرد که پس از نهایی شدن به طور رسمی اعلام می‌کنیم.

هم اکنون صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی نفت از سهامداران عمده شرکت ملی نفتکش ایران به شمار می‌روند.

کد خبر 388214

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =