ثبت نام آزمون‌های بازار سرمایه آغاز شد

ثبت نام بیست و هفتمین دورۀ آزمون‌های حرفه‌ای بازارسرمایه آغاز شد که به گفته رئیس ادارۀ آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای مهلت ثبت نام در این دوره از آزمون‌ها تا تاریخ دهم مردادماه سال جاری ادامه دارد.

 حیدر فروغ نژاد اعلام کرد ؛در این دوره تنها سه آزمون اصول بازار سرمایه، تحلیل‌گری بازار سرمایه و معامله‌گری بازار سرمایه به صورت قلم و کاغذی در روز جمعه پنجم شهریورماه سال جاری  در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، شیراز، کرمانشاه، یزد و ساری برگزار خواهد شد.

وی با این خبر افزود: براساس پیشنهاد کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه و تصویب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، تغییراتی در حد نصاب نمرات آزمون‌ها ایجاد شده که این تغییرات از آزمون‌های پیش رو اعمال خواهد شد.

فروغ نژاد تأکید کرد: با ایجاد این تغییرات، علاوه بر آزمون‌های قبلی، امکان برگزاری آزمون‌های اصول بازار سرمایه و تحلیل‌گری بازار سرمایه نیز از نیمۀ دوم سال جاری به صورت الکترونیکی فراهم خواهد شد. آزمون‌های الکترونیکی به صورت دوره‌ای مشخص و در سایت اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بارگذاری شده که داوطلبان می‌توانند به دلخواه تاریخ آزمون خود را انتخاب کنند البته به دلیل تعداد زیاد متقاضی، ممکن است محدودیت‌هایی برای شرکت در آزمون‌ها ایجاد شود که تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی به موقع و افزایش تعداد برگزاری آزمون‌ها، این محدودیت‌ها به حداقل برسد.

کد خبر 388164

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =