زمان پذیره نویسی اوراق مرابحه سرمایه دارترین شرکت بورسی اعلام شد

شرکت فولاد مبارکه که با سرمایه ۷.۵ هزار میلیارد تومانی عنوان دار بزرگترین شرکت بورس ایران از لحاظ سرمایه اسمی است، برنامه عرضه ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه را اعلام کرد.

مسئولان فرابورس زمان پذیره نویسی این اوراق دو ساله معاف از مالیات با نرخ سود 20 درصدی ( پرداخت هر 3 ماه یکبار) را سه شنبه و چهارشنبه 29 و 30 تیر تعیین کردند که از طریق کارگزاران فرابورس قابل خرید خواهد بود.

در پذیره نویسی این اوراق با نماد فولاد 97 ، حداقل قیمت خرید یک ورقه 100 هزار تومان بوده و محدودیتی برای خرید اشخاص حقیقی و حقوقی نیست. معاملات دست دوم این اوراق نیز پس از اتمام پذیره نویسی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس آغاز می شود.هدف از این تأمین مالی  تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه مشتمل بر خرید سنگ آهن ریز دانه از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اعلام شده است.مشاور عرضه و عامل فروش این اوراق کارگزاری بانک مسکن بوده و شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن و صندوق سرمایه گذاری ره آورد آباد مسکن به عنوان متعهدین پذیره نویسی و بانک مسکن به عنوان ضامن، پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر را تضمین کرده اند. بازارگردان این اوراق شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن بوده و عملیات بازارگردانی هم مبتنی برحراج است.

 

کد خبر 388158

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =