معامله اوراق تسهیلات مسکن در بازه ۷۰۰تا ۷۴۰ هزار ریال

معامله گران در روز جاری ۲۴۵ میلیون و ۲۸۰ هزار ورقه بهادار به ارزش به یک هزار و ۶۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در فرابورس داد و ستد کردند و اوراق تسهیلات مسکن هم در بازه ۷۰۰ تا ۷۴۰ هزار ریال خرید و فروش شد.

در پایان معاملات امروز 15تیر ماه 1394، 245 میلیون و 280 هزار ورقه بهادار در 19 هزار و 947 نوبت خرید و فروش شد و ارزش آن به یک هزار و 62 میلیارد و 800 میلیون ریال رسید.

شاخص فرابورس(آیفکس) در حالی امروز با رشد 10 واحدی به رقم 769.26 واحد رسید که ذوب آهن اصفهان با معامله 12 میلیون و 260 هزار برگه به ارزش 27 میلیارد و 360 میلیون ریال معامله بیشترین حجم و ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص داد.

بیشترین افزایش قیمت امروز مربوط به رشد قیمت حق تقدم سرمایه گذاری مسکن تهران، پتروشیمی مارون و لاوان بود و شرکت های پتروشیمی مارون و لاوان بیشترین تأثیر مثبت را در شاخص فرابورس داشتند.

از سوی دیگر، سهام شمال شرق شاهرود، ذوب آهن اصفهان و فولاد آلیاژی یزد با بیشترین افت قیمت روبرو شدند. در بازار ابزاهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات صندوق های قابل معامله ETF به صندوق سرمایه گذاری اعتماد با خرید و فروش یک میلیون و 150 هزار سهم اختصاص یافت و در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز 91 هزار و 130 ورقه اجاره ماهانه رایتل مورد معامله قرار گرفت.

طبق این گزارش، امروز شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 5 درصد، بودیم و نماد معاملاتی شرکت نفت پاسارگاد جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز شنبه 20 تیر، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

 

منبع: روابط عمومی فرابورس

کد خبر 387989

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =