آینده بیمه ها پس از لغو تحریم ها

مدیرعامل بیمه دانا وضعیت شرکت های بیمه پس از لغو تحریم را ارزیابی و تحلیل کرد.

 بیژن صادق درباره وضعیت شرکت های بیمه پس از لغو تحریم ها اظهار داشت: در حالی سرمایه گذاران و بازرگانان اروپایی می توانند در دوران"پسا تحریم" برای حضور در عرصه اقتصادی به ویژه صنعت بیمه در ایران برنامه ریزی کنن که بازار ایران طی چند سال گذشته دست نخورده باقی مانده که به دلیل تحریم های ظالمانه کشورهای غربی، فرصت سرمایه گذاری در صنعت بیمه برای این کشورها عملا از دست رفته است.

وی ادامه داد: در دوران تحریم که اروپاییان بازار بکر بیمه ایران را از دست دادند، برخی کشورها مانند امارات و عربستان بیشترین حجم سرمایه گذاری وبهره برداری اقتصادی را داشتند اما در دوران"پسا تحریم" ایران می تواند جانشین مناسبی برای این کشورها بوده تا سرمایه های عظیم اقتصادی آنها به طرف ایران سرازیر شود.

این مقام مسئول با اشاره به بیمه های باربری گفت: بسیاری از شرکت های بین المللی بیمه به دلیل نگرانی از تحریم های آمریکا، از تعامل با شرکت های حمل و نقل کالای ایرانی خودداری می کنند. این امر موجب کاهش سود شرکت های کشتیرانی شده است .

صادق با بیان اینکه حجم زیادی از ترددها از طریق خط اروپایی صورت می گیرد، افزود: با لغو تحریم ها تجارت خارجی کشور به روال عادی خود باز می گردد و پس از مدت کوتاهی میزان تجارت خارجی نیز افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد : پیش بینی می شود پس از مذاکرات هسته ای و رسیدن به توافق احتمالی، وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد. شرکت های بیمه نیز می توانند با توانایی و ظرفیت های آزاد شده خود، سهم بیشتری در تولید حق بیمه و رشد اقتصادی ایفا کنند.

 

منبع: بورس پرس

کد خبر 387967

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =