نماد معاملاتی پالایشی‌ها فردا بازگشایی می‌شود

یک مقام مسئول در سازمان بورس از انتشار گزارش شفاف‌سازی شرکت‌های پالایشی در روز جاری خبر داد و گفت: فردا دوشنبه نماد معاملاتی پالایشی‌ها با مکانیزم بازگشایی با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد بازگشایی می‌شود.

محمدرضا معتمد رییس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: به احتمال 99 درصد گزارش شفاف‌سازی اعلامیه اخیر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به پالایشی‌های بورس بر روی سامانه کدال منتشر خواهد شد.

وی افزود: در این گزارش شفاف‌سازی، سازمان بورس به طور مستقیم نسبت به علت توقف و بازگشایی نماد معاملاتی 5 شرکت پالایشی در 3 روز معاملاتی گذشته اقدام به اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

این مقام مسئول از بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های پالایشی طی فردا دوشنبه خبر داد و گفت: همزمان با انتشار گزارش شفاف‌سازی در روز جاری، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بورس این فرصت را خواهند داشت تا فردا نسبت به تحلیل و بررسی اثر اعلامیه اخیر اقدام و در نهایت نسبت به شایعه‌سازی‌ها جلوگیری شود.

معتمد فرایند بازگشایی نماد معاملاتی 5 شرکت پالایشی را با رویه عادی و با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد عنوان کرد و افزود: در اعلامیه‌ای که به شرکت‌های پالایشی ابلاغ شده بود، براساس اخبار دریافتی و با توجه به محاسباتی که میان شرکت ملی پالایش و پخش با پالایشگاه‌ها وجود دارد، درآمدهای دیده شده در این اعلامیه برگشت داده شده است.

به گفته این مقام مسئول، از این پس تلاش می‌شود فرایند توقف و بازگشایی نمادهای معاملاتی در بازار سهام به گونه‌ای پیگیری شود که تا حد امکان ضمن بررسی پیگیری‌های نظارتی، با توقف نماد معاملاتی شرکت‌ها گره زده نشود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

کد خبر 387839

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =