۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶
پرش بلند شاخص بورس

بورس تهران که از نیمه فروردین ماه وارد فاز منفی شده و با کاهش شدید قیمت‌ها و افزایش زیان سهامداران مواجه شده بود، در بازار امروز بعد از مدتها مثبت شد و روی سبز خود را به اهالی تالار شیشه ای نمایان کرد.

بورس تهران که از نیمه دوم فروردین ماه به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی وارد فاز ریزشی شده و با کاهش قیمت ها سودآوری ناچیز سهامداران را از بین برده بود در معاملات امروز بعد از ماه ها دوباره مثبت شد و روی مثبت خود را به اهالی تالار شیشه ای نشان داد.

به این ترتیب شاخص بورس تهران که در معاملات این هفته به کانال ابتدایی سال یعنی نیمه 62 هزار واحد برگشته بود، در معاملات امروز رشد 1000 واحدی را تجربه کرد و به راحتی وارد نیمه 63 هزار واحدی شد و سهامداران را وارد فاز سودآوری کرد.افزایش قیمت ها و رشد تقاضا و نیز وارد شدن بورس به فاز سودآوری در حالی بعد از مدتها رخ می دهد که همچنان سهامداران در زیان قرار داشته و تا جبران زیان های خود راه درازی در پیش دارند.

با این حال در بازار امروز دوباره صف های خرید برای اغلب سهام شرکتها تشکیل شد و شرکتهای بورسی با افزایش قیمت مواجه شدند به طوری که سهامداران نسبت به خریداری سهم تمایل بیشتری از خود نشان دادند.

بر این اساس در بازار مثبت امروز شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، تاپیکو، بانک ملت، گسترش نفت و گاز پارسیان، کشتیرانی، بانک صادرات، غدیر، بانک تجارت، مپنا، ایران خودرو، بانک پاسارگاد، بانک انصار، سایپا و کارآفرین تاثیر 104 تا 20 واحدی بر شاخص بورس گذاشتند.در بازار امروز نفت پارس و سرمایه گذاری خوارزمی بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و در مقابل نورد آلومینیوم و نفت پارس برترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.

در معاملات امروز به دلیل افزایش نسبی قیمت شرکتها و نیز رشد تقاضا حجم و ارزش معاملات نیز با رشد مواجه شد به طوری که در مجموع 667 میلیون سهم به ارزش 138 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح 278 هزار میلیارد تومان رشد کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

کد خبر 387805

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =