شرکت ها درباه سهام خزانه نظر دهند

معاون نظارت بر بوررس ها و ناشران سازمان بورس علت توقف نماد ۵ پالایشگاه را ناشی از وجود اطلاعات با اهمیت اعلام کرد و از برنامه دریافت نظرات شرکت ها برای نهایی کردن دستور العمل سهام خزانه خبر داد.

حسن امیری درباره علت توقف 5 پالایشگاه اصفهان ، بندرعباس، تبریز، شیراز و لااون (نماد پالایشگاه تهران از هفته پیش به دلیل برگزاری مجمع متوقف است) اظهار داشت: این شرکت ها با ارسال نامه ایی به سازمان بورس از دریافت اعلامیه ایی از سوی وزارت نفت و وجود اطلاعات با اهمیت خبر داده اند.

وی با بیان اینکه تاریخ اعلامیه وزارت نفت 24 خرداد بوده که 25 خرداد به شرکت ها ارسال شده، ادامه داد: تاکنون جزییات اعلامیه وزارت نفت مشخص نشده اما از قرار معلوم مربوط به تغییرات ارقام یارانه ها است که نیاز به بررسی آثار این اعلامیه با ارقام قبلی توسط شرکت ها دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: بر همین اساس ، توقف نماد این 5 پالایشگاه ناشی از وجود اطلاعات با اهمیت بوده و بعد از دریافت آثار و انتشار اطلاعات جدید نماد این شرکت ها در بورس و فرابورس باز خواهد شد.

امیری با اشاره به تصویب آیین نامه سهام خزانه در کمیسیون فرعی شورای عالی بورس، به بورس پرس گفت: این آیین نامه که از ساختار و شرایط مناسبی برخوردار است، امروز در کدال منتشر می شود تا بعد از دریافت نظرات شرکت ها ، دستورالعمل آن نهایی و در شورای عالی بورس به تصویب برسد. 

 

منبع: بورس پرس

کد خبر 387797

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =