اجاره استقلال پرسپولیس پیگرد قانونی دارد

مشاور رییس سازمان خصوصی سازی هرگونه اجاره باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را غیر قانونی دانست و گفت: اجاره این دو باشگاه تنها از مسیر هیات واگذاری صورت می‌گیرد و در حیطه وظایف سازمان خصوصی سازی است.

جعفر سبحانی در خصوص اجاره باشگاه استقلال از اسفند سال گذشته اظهار کرد: طبق قانون، باشگاه استقلال تنها می تواند اسپانسر بگیرد و کسی نمی تواند باشگاه را اجاره دهد، زیرا اجاره این دو باشگاه جزو وظایف هیات واگذاری و سازمان خصوصی سازی است.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش اعلام کرده که قراردادی برای اجاره استقلال امضاء نشده است، افزود: اجاره این دو باشگاه غیر از مسیر هیات واگذاری و سازمان خصوصی سازی کاملا خلاف قانون است و پیگرد قانونی دارد.

مشاور رییس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه طبق اصل 44 قانون اساسی، اجاره یکی از راه های خصوصی سازی است اما روش مناسبی نیست، گفت: در حال حاضر درخواستی برای اجاره این دو باشگاه به سازمان خصوصی سازی ارائه نشده است، زیرا سازمان خصوصی سازی تمایل دارد واگذاری این دو باشگاه را به صورت کامل انجام دهد.

سبحانی اظهار کرد: بنابراین صحبت های مطرح شده از سوی مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اجاره این باشگاه درست نیست و تنها برای اسپانسر باشگاه قراردادی منعقد شده است، زیرا امضای قرارداد اسپانسر با واگذاری از طریق اجاره، دو مقوله جدا از یکدیگر هستند.

به گفته وی در حال حاضر باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در لیست واگذاری سازمان خصوصی سازی قرار دارند و واگذاری آنها از مرداد ماه و بعد از اتمام فصل نقل و انتقالات از سر گرفته می شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

کد خبر 387732

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =