۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲
بورس ۱۳۲ واحد نفس کشید

بورس تهران هم‌سو با تداوم حمایت حقوقی‌ها و صندوق توسعه از نقدشوندگی بازار، امروز با رشد نسبی قیمت‌ها روبرو بود.

به گزارش فارس، شاخص کل بازده نقدی و قیمت بورس طی امروز دوشنبه 4 خرداد 94 با رشد 132 واحدی در پله 63 هزار و 496 واحد متوقف شد.

شاخص قیمت وزنی نیز با افزایش 55 واحدی به محدوده 26 هزار و 710 واحدی رسید. شاخص بازار اول اما با افزایش 101 واحدی محدوده 45 هزار و 899 واحدی را تجربه کرد، درحالی که شاخص بازار دوم با رشد 240 واحدی به ارزش 130 هزار و 486 واحد رسید.

گفتنی است شاخص کل فرابورس (آیفکس) در این روز با رشد 5 واحدی به محدوده 717 واحدی را تجربه کرد.

به گزارش فارس،‌ارزش معاملات سهام و دارایی‌های مالی قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران طی امروز به بیش از 178 میلیارد تومان بالغ شد که از دست به دست شدن 129 میلیون و 396 هزار و 970 سهم طی 32 هزار و 748 دفعه معامله حاصل شد.

در بازار امروز همچون روز گذشته حمایت از بازار سهام از سوی برخی حقوقی‌ها و نیز صندوق توسعه بازار ادامه یافت و قیمت سهام در بورس به ویژه در گروه‌های پالایشی و بانکی همراه شد.

امروز در گروه خودرویی‌ها نیز بازار سهام شاهد حمایت حقوقی‌ها بود هرچند که روند متعادلی بر معاملات این گروه حاکم بود. در این گروه نماد معاملات ایران خودرو در محدوده قیمت پایانی روز معاملاتی قبل نوسان کرد اما نتوانست به اندازه حجم مبنا به کار خود پایان دهد.

در گروه بانکی‌ها نیز بانک صادرات همسو با حمایت حقوقی دوباره برای خریداران جذاب شده است.

بازار سهام امروز در هیاهوی انتشار اخبار مرتبط با حذف سهمیه‌بندی بنزین برای خودروهای عمومی و تک‌نرخی شدن آن از شامگاه فردا ، سه‌شنبه با نوسان‌های مختلفی در گروه‌های تأثیرگذار به ویژه پالایشی‌ها روبرو بود.

بیش از 90 درصد مصرف بنزین داخلی از طرف شرکت‌های پالایشی داخلی تأمین می‌شود و این درحالی است که بیشتر شرکت‌ها از جمله پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و پالایش نفت تبریز به زمان بهره‌بردای طرح‌های توسعه‌ خود در زمینه تولید بنزین نزدیک می‌شوند.

موضوع تک‌نرخی شدن بنزین در محافل اقتصادی انتظارها برای گرفتن مجوز افزایش قیمت سایر کالاها از سوی دیگر صنایع تولیدی و صنعتی بورسی را دو چندان کرده است.

به گزارش فارس، به نظر می‌رسد بازار سهام طی دو روز آتی نیز همسو با اقدام‌های حمایتی شرکت‌های حقوقی و نیز تکاپوی مجدد کارگزاری‌ها برای تخصیص اعتبار خرید به معامله‌گران با نوسان مثبت و شاخص‌های صعودی همراه باشد.

کد خبر 387584

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =