رشد اقتصاد ناامید کننده آمریکا ارزش بازارهای سهام را کاهش داد

رئیس کل بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد تا پایان سال جاری نرخ سود بانکی آمریکا را افزایش می‌دهد. این اعلام و افزایش احتمال تعویق زمان تعیین شده برای افزایش نرخ بهره بانکی باعث کاهش ارزش شاخص های بازارهای سهام آمریکا شد.

به گزارش فارس به نقل از وال استریت ژورنال، جنت یلن، رئیس کل بانک مرکزی آمریکا، از برنامه این کشور برای افزایش نرخ سود بانکی آمریکا تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.

این مقام اقتصادی آمریکایی تأکید کرد در شرایط کنونی ما باید محتاط باشیم چرا که از یک سو نرخ اشتغال همچنان با حد مطلوب خود فاصله دارد و از سوی دیگر تورم در سطح پایین بوده و رشد اقتصادی اخیر در آمریکا نیز ناامید کننده بوده است.

پیشتر قرار بود تا در تابستان پیش رو، نرخ سود بانکی در آمریکا افزایش یابد که این اقدام می توانست به تقویت دلار در بازار جهانی و روی آوردن سرمایه داران بین المللی به سرمایه گذاری به دلار بیانجامد.

رئیس کل بانک مرکزی آمریکا تأکید کرد سال ها طول خواهد کشید تا نرخ سود بانکی در آمریکا به حد مطلوب آن در دراز مدت بازگردد.

حدود 6 سال است که مقامات بانک مرکزی آمریکا نرخ سود بانکی این کشور را در حدود صفر درصد نگه‌داشته اند و بر اساس پیش بینی های ارائه شده توسط کارشناسان در ماه مارس سال جاری این احتمال وجود دارد که نرخ سود بانکی آمریکا در سال 2017 نیز همچنان پایین تر از میزان معمول باشد.

به گزارش وال استریت ژورنال، سرمایه گذاران در بازارهای سرمایه آمریکا انتظار داشتند نرخ سود بانکی کوتاه مدت در این کشور در ماه دسامبر افزایش یابد اما با سخنان اخیر جنت یلن و اشاره به شرایط نامناسب کنونی اقتصادی آمریکا در کنار احتمال به تعویق افتادن افزایش نرخ سود بانکی در این کشور ارزش سهام بازارهای سرمایه آمریکا طی روز جاری با افت ارزش مواجه شدند.

کد خبر 387567

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =