سرمایه‌گذاران خارجی برای تاسیس بانک در ایران درخواست داده اند

رییس بانک مرکزی با اشاره به علاقمندی سرمایه گذاری اروپایی و عربی به بخش بانکی ایران عنوان کرد: دولت ایران برنامه‌ریزی برای دوران پس از تحریم را برای احیای اقتصاد کشور آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا، ولی الله سیف در گفت‌وگو با فایننشیال تایمز گفت: دولت سرگرم طرح استراتژی‌هایی برای تخصیص اعتبارات و تسریع توسعه بخشهای کلیدی شامل نفت و گاز، گردشگری و فناوری اطلاعات است.

با این همه سیف خاطرنشان کرد نمی‌توان انتظار داشت برداشته شدن تحریمها تاثیر فوری بر اقتصاد ایران داشته باشد و برآورد کرد تاثیر آن تا پایان سال 1394 احساس نخواهد شد.

رییس بانک مرکزی همچنین عنوان کرد: سرمایه گذاران اروپایی و عربی در مورد امکان دریافت مجوز برای تاسیس بانکهای جدید، خرید سهام در بانکهای خصوصی کنونی و باز کردن شعبه از ما سوال می‌کنند.

سیف در مصاحبه‌های قبلی خود گفته بود دولت به منظور پایداری رشد اقتصادی بدون در نظر گرفتن نتایج مذاکرات هسته ای خود را برای بدترین سناریوی ممکن آماده کرده است.

رییس بانک مرکزی گفته بود: بدون در نظر گرفتن نتایج مذاکرات هسته ای، ما اقتصادمان را به شکلی برنامه ریزی کرده ایم که بهبود تدریجی آن ادامه پیدا کند.

نرخ تورم از 40 درصد پیش از روی کار آمدن دولت با اجرای سیاستهای پولی و مالی مناسب، اکنون به 15 درصد رسیده است.

سیف به فایننشیال تایمز گفت: کشور از رکود خارج شده است و رشد اقتصادی واقعی در سال 1394 احتمالا به سه درصد خواهد رسید.

این نشریه انگلیسی به نقل از سیف نوشت: سیاست دولت برای تداوم رشد اقتصادی پایدار و تک رقمی کردن تورم با جدیت پیگیری خواهد شد.

اقتصاد ایران پس از دو سال رکود و رشد سرسام آور تورم در سال 2013 رو به بهبود گذاشت و رشد اندک را تجربه کرد.

کد خبر 387523

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =