پالایشی‌های بورس ملزم به افشای اطلاعات شدند

سازمان بورس مدیران عامل ۶ شرکت پالایشی را ملزم به افشای آثار مالی مصوبه اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌ها و اصلاح صورت‌های مالی کرد.

به گزارش صدای بورس، اداره نظارت بر ناشران شیمیایی و غذایی سازمان بورس طی نامه‌ای به مدیران عامل ۶ پالایشگاه تهران، اصفهان، تبریز، لاوان، شیراز و بندر عباس اعلام کرد: با توجه به نامه ۲ تیر سال ۱۴۰۲ معاون اول رئیس جمهور در خصوص مصوبه ۲۷ خرداد هیات وزیران در راستای پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر اصلاح دستورالعمل قیمت گذاری خوراک و فرآورده‌های اصلی در اجرای مفاد دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات ناشران ثبت شده نزد این سازمان، ضروری است مراتب به همراه آثار مالی مربوطه قبل از شروع ساعت معاملاتی دوشنبه ۴ تیر به نحو مقتضی افشا شود. همچنین ضروری است در اسرع وقت نسبت به اصلاح اطلاعات و صورت‌های مالی طبق تغییرات اقدام شود.

این گزارش می‌افزاید: هیات وزیران در جلسه ۲۷ خرداد به پیشنهاد ۲۰ خرداد وزارت نفت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی تصویب کرد:

۱. در اجرای مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، دستورالعمل قیمت گذاری خوراک و فرآورده‌های نفتی پالایشگاه‌های نفت از تاریخ ابلاغ ( ۲۳ دی ماه سال ۱۴۰۲) عطف به ما سبق نمی‌شود.

۲. در صورتی که با هدف افزایش تولید بنزین، شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، پالایشگاه‌ها را ملزم به تولید بنزین با کیفیت معمولی کند، بنزین تولید شده مشمول تعدیل نرخ ناشی از کاهش کیفیت نخواهد شد.

۳. مطالبات قطعی حسابرسی شده پالایشگاه‌های نفت از شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تایید مرکز مدیریت بدهی‌های وزارت اقتصاد قابل تسویه از محل ما به تفاوت فروش خوراک و خرید فرآورده‌های نفتی خواهد بود.

منبع:تسنیم

کد خبر 497977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =