برق این صنایع تابستان قطع نمی‌شود

مدیرعامل بورس انرژی ایران ، ضمن اشاره به جایگاه و نقش مؤثر بورس انرژی بر عدم قطعی برق صنایع، راه‌اندازی تالار برق سبز را اقدامی در جهت رفع خاموشی‌ها بیان کرد.

علی نقوی در گفت و گو با صدای «صدای بورس» در رابطه با مبحث قطعی برق صنایع و اثراتی آن بر صنایع بورسی گفت: بورس انرژی از خردادماه سال گذشته تالار برق سبز را راه اندازی کرد که صنایع می‌توانند به این تالار مراجعه کرده و برق مورد نیاز خود را خریداری کنند نکته قابل توجه این است که دوره مصرفی که از بورس خریداری می کنند مشمول قطعی برق نمی شود.

وی ادامه داد:با هماهنگی هایی که با مدیریت شبکه برق کشور صورت گرفت،در سال گذشته صنایعی که از بورس برق خریداری کردند قطعی برق نداشتند و امسال هم شاهد این هستیم صنایع مختلف هم اقدام به خرید برق از بورس کرده اند.

مدیر عامل بورس انرژی با تاکید براینکه شرکت بورس انرژی با راه اندازی تالار برق سبز قصد حمایت از صنایع را دارد، گفت :در حوزه شهرک های صنعتی نیز شاهد یک ناترازی در برخی از ساعات پرمصرف روز در فصل تابستان هستم که با برنامه ریزی های که در وزارت نیرو و وزارت صمت گرفته است تولید برخی از صنایع با برنامه متفاوتی نسبت به ماه های گذشته رو به رو شده و در برخی از روزها دچار توقف تولید شده اند.

نقوی با طرح این سوال که این قطعی برق چه تاثیری بر صنایع به ویژه صنایه بورسی دارد، اظهارداشت: بعضی از صنایع که قطعی برق داشتند گزارشی را مبنی بر میزان عدم النفع خود از تولید وخسارت ناشی از خاموشی را محاسبه و اعلام کردند قاعدتا این موضوع باتوجه به اینکه هرکدام از صنایع بهای تمام شده آنها چه مقداراست و کالای خود را با چه نرخی در داخل یا خارج از کشور می توانند بفروش برسانند، متفاوت است که این باید ارزش گذاری و بررسی شود که این موضوع جزو وظایف وزارت صمت است.

مدیر عامل بورس انرژی در پایان گفت:اما تلاشی که در مجموعه وزارت نیرو و صمت در حال انجام است این است که این موضوع قطعی برق به صورت مدیریت شده باشد تا اثر خسارت ناشی از خاموشی ها کاهش یابد.

کد خبر 497484

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =