صندوق های پربازده بورس در هفته ای که گذشت

صندوق‌ «واسطه گری مالی یکم»، «در اوراق بهادار با درآمد ثابت کیان» و «مشترک کارگزاری حافظ» به ترتیب با کسب ۳.۴۱، ۳.۱۳ و ۱.۵۲ درصد بازدهی، عنوان پربازده‌ترین صندوق‌های این هفته را از آنِ خود کردند.

به گزارش صدای بورس، در هفته‌ای که گذشت شاخص کل بورس روندی نزولی در پیش‌گرفت. شاخص کل بورس در این هفته با بیش از ۴ هزار واحد کاهش به محدوده ۲,۰۷۸ هزار واحد رسید.

در هفته منتهی به ۲۱ خرداد ماه صندوق‌های قابل معامله سهامی و صندوق‌های درآمد ثابت در راس صندوق‌های پربازده قرار گرفتند. صندوق‌ «واسطه گری مالی یکم»، «در اوراق بهادار با درآمد ثابت کیان» و «مشترک کارگزاری حافظ» به ترتیب با کسب ۳.۴۱، ۳.۱۳ و ۱.۵۲ درصد بازدهی، عنوان پربازده‌ترین صندوق‌های این هفته را از آنِ خود کردند. در هفته گذشته خالص ورود پول به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مثبت بود. ورود وجه نقد به کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری ۲۹۵ هزار میلیارد ریال بود که صندوق‌های درآمدثابت با ۱۷۶,۲۴۶ میلیارد ریال بیشترین ورود وجه نقد را داشتند. در این هفته صندوق‌های سهامی با خالص خروج ۳۷۱ میلیارد ریال بیشترین خروج وجه نقد را داشتند. نماگر خالص ارزش دارایی‌های صندوق‌ها در انتهای این هفته بر روی عدد ۸ میلیون و ۸۶۲ هزار میلیارد ریال ایستاد. صندوق‌ها به طور کلی ۲۹ درصد در سهام، ۳۸ درصد در اوراق با درآمد ثابت و ۲۸ درصد از دارایی‌ها را در وجه نقد و سپرده بانکی، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

صندوق های پربازده بورس در هفته ای که گذشت

  • رضا حامدی‌فر - کارشناس بازار
  • شماره ۵۴۴ هفته نامه اطلاعات بورس
کد خبر 497333

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • صندوق های پربازده هفته کدامند؟

    صندوق های پربازده هفته کدامند؟

    صندوق‌ «واسطه گری مالی یکم»، «سهامی هوش تصمیم» و «بازده پایا» به ترتیب با کسب ۶.۷۲، ۱.۴۴ و ۱.۳۶ درصد بازدهی، عنوان پربازده‌ترین صندوق‌های این هفته را از آنِ خود کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =