جلسه ویژه بورس برای دامنه نوسان

کارشناس بازار سرمایه از تعیین تکلیف دامنه نوسان خبر داد و گفت: جلسه ای قرار است فردا تشکیل شود تا بازگشت دامنه نوسان به حالت طبیعی مورد بررسی قرار گیرد.

هابیل خاوری کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با« صدای بورس» خبر از تعیین تکلیف دامنه نوسان در روزهای آینده داد و گفت: جلسه ای مبنی بر دامنه نوسان قرار است فردا تشکیل شود تا بازگشت دامنه نوسان به حالت طبیعی مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: هرچند هنوز بحث بازگشت دامنه نوسان به حالت قبلی مورد بحث میان کارشناسان و مسئولان بازار سرمایه است اما این بازگشت در روزهای آینده دور از ذهن نیست.

کارشناس بازار سرمایه افزود: امیدواریم آن دسته از فعالان بازار سرمایه که دلایل ریزش بورس را کاهش دامنه نوسان می دانند با بازگشت آن به روال طبیعی دچار پشیمانی نشوند.

خاوری افزود: از سازمان بورس و مسئولان درخواست می کنیم بررسی‌های همه جانبه ای را در این زمینه انجام دهند و اقدامات کارشناسی و منطقی ای نسبت به این موضوع را مدنظر قرار دهند تا آسیب بیشتر به بورس نرساند.

به گزارش صدای بورس، روزهای پایانی اردیبهشت ماه هایت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار برای جلوگیری از شوک ناشی از درگذشت رییس جمهور دامنه نوسان را به ۲ درصد محدود کرد و این محدودیت تا به امروز ادامه دارد شنیده ها حاکی از آن است که دامنه نوسان طی جلسه ای که فردا برگزار خواهد شد به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

هر چند مجید عشقی رئیس سازمان بورس طی صحبت هایی در ۲۰ خرداد ماه خبر از بازگشت دامنه نوسان به حالت عادی در اولین فرصت داده و اعلام کرد سازمان بورس به صورت پیوسته تحولات را رصد کرده و در صورت برطرف شدن ابهامات جدی موثر بر بازار حتماً در اولین فرصت اقدام به بازگشایی دامنه نوسان خواهد کرد.

کد خبر 497170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =