دستاوردهای دولت رئیسی در بلندمدت دیده خواهد شد

یک کارشناس حوزه کار، تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را شاخص‌ترین اقدام دولت آیت الله رئیسی برشمرد که موجب حذف امضاهای طلایی، رانت و گرفتن زیرمیزی شد و ابراز امیدواری کرد که برنامه‌های ایشان با روی کار آمدن دولت بعد با جدیت دنبال شود.

به گزارش صدای بورس،علی اصلانی در ارزیابی اقدامات دولت آیت‌الله رئیسی در دوران سه ساله خدمت اظهار کرد: یکی از دلایلی که باعث شد کارگران در زمان انتخابات به ایشان رأی بدهند، وعده‌ای بود که درباره کارخانه‌ها و احیای آنها داد و آن را عملی کرد. ایشان در خصوص بسته شدن کارخانه‌ها حساس بود و بعد از آن که به عنوان رئیس قوه مجریه انتخاب شد، پیگیری وضعیت کارخانه‌هایی که ورشکسته شده بودند را دنبال و آنها را احیا کرد.

اراده قوی در پیگیری امور ویژگی بارز آیت الله رئیسی بود

وی ادامه داد: کارخانه‌های زیادی نظیر هپکو و هفت تپه با مشکل مواجه بودند ولی ایشان اراده قوی در پیگیری امور و مشکلات داشت و به همین دلیل بسیاری از برنامه‌هایی که به اجرا درآمد را به انجام رساند. البته همه دولت‌ها به سهم خود در جهت حل مشکلات مردم و اقتصاد تلاش کردند و در هر دوره کشور با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای از تحریم ها تا سوء مدیریت‌ها رو به رو بود.

این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: هر انسانی در هر مسئولیتی که برعهده می‌گیرد، می خواهد تا جایی که می‌تواند کار کند و یادگاری از خودش بگذارد؛ به اعتقاد من ایشان در طول این ۳ سال زحمات بسیاری کشید و خدمات ارزنده‌ای به مردم و کشور کرد. منصفانه قضاوت کنیم ایشان پای کار بود و ما هر زمان که تلویزیون را روشن می‌کردیم می‌دیدیم که یا در یک سفر استانی هستند و یا در سیل و کوه و کمر با مردم گفت‌وگو می‌کند و این خصوصیات یک رئیس جمهور مردمی است که پای‌کار و مرد عمل است.

دستاوردهای دولت رئیسی در بلند مدت دیده خواهد شد

اصلانی در عین حال به بحث تورم در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که باعث می‌شد زحمات دولت دیده نشود بحث تورم بود. دولت سیزدهم تلاش کرد تا تورم را از سفره مردم دور کند، اگر این تورم ۱۰ تا ۱۵ درصد پایین بیاید یا بالا و پایین شدن نرخ ارز در بازار کنترل شود، اقدامات دولت و خدماتی که صورت داده به عینه برای مردم ملموس خواهد شد لذا معتقدم در بلندمدت بسیاری از دستاوردهای ایشان دیده خواهد شد.

به گفته وی، آیت الله رئیسی تنها رئیس جمهوری بود که شبانه روز خدمت کرد و عزم و اراده قوی در پیگیری امور داشت.

این کارشناس حوزه کار افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران را مورد اشاره قرار داد و گفت: دولت احساس کرد با جراحی اقتصادی معیشت طبقات کم درآمد و کارگران دچار مشکل شود، از این رو افزایش ۵۷ درصدی دستمزد به تصویب رسید تا سفره کارگران از اثرات اجرای طرح در امان بماند هرچند که هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی است، امسال نیز شاهد بودیم که با وجود آنکه در بودجه حقوق کارمندان ۲۰ درصد تصویب شد اما حقوق و دستمزد کارگران بالاتر از حقوق کارمندان و ۳۵ درصد به تصویب رسید. حتی برای اولین بار حق تاهل ۵۰۰ هزار تومانی برای کارگر زن و مرد درنظر گرفته شد.

تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار؛ شاخص‌ترین اقدام دولت سیزدهم

اصلانی شاخص‌ترین اقدام دولت سیزدهم را تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار دانست و تاکید کرد: با این کار از رانت، زیرمیزی، تقلب و امضاهای طلایی جلوگیری شد. امروز اگر فردی بخواهد مجوز بگیرد، نیاز نیست به ادارات برود و التماس کند. از طریق گوشی و اینترنت به راحتی می تواند ثبت نام کند، مدارکش را بفرستد و مجوز لازم را بگیرد.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: امیدواریم فضا باز شود و مردم با مشارکت بالا حضور یابند و انتخابات پرشوری را برگزار کنیم و هر کسی که به عنوان رئیس دولت بعد سرکار می آید، برنامه‌های آیت الله رئیسی را با جدیت دنبال کند.

منبع:ایسنا

کد خبر 496013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =