استقبال بی نظیر مردم از خودروهای برقی

مدیر سامانه یکپارچه خودروها، ضمن تاکید بر اینکه در طرحِ جاری فروش خودروهای برقی وارداتی محدودیت‌های روال طرح‌های فروش همچون پلاک فعال و... اعمال نمی‌شود، از استقبال خوب از این طرح طی کمتر از ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.

به گزارش صدای بورس،مهدی تقدسی اظهار کرد: در طرح عرضه‌ خودروهای برقی وارداتی که از عصر روز گذشته (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه) آغاز شده، محدودیت‌های همچون صرفاً برای اشخاص حقیقی، پلاک انتظامی فعال و... اعمال نمی‌شود.

مدیر سامانه یکپارچه خودروها افزود: برای ثبت‌نام در این طرح، صرفاً متقاضیان می‌توانند با وکالتی کردن یکی از حساب‌های خود نزد بانک‌های واجد شرایط به نام خودروی برقی و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در این حساب (تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه)، نسبت به ثبت‌ درخواست و انتخاب یک محصول از هفت محصول عرضه شده، اقدام کنند.

وی اعلام کرد: طی کمتر از ۲۴ ساعت گذشته که طرح فروش خودروهای برقی آغاز شده، تاکنون استقبال خوبی از این طرح صورت گرفته و تعداد زیادی از مشتریان برای ثبت‌نام از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی ثبت درخواست کرده‌اند.

گفتنی است طرح فروش خودروهای برقی وارداتی که با هدف عرضه‌ شفاف خودروهای برقی در امسال و برنامه‌ریزی افزایش و تثبیت واردات خودروهای برقی اجرایی شده است، از عصر روز گذشته (یکشنبه) آغاز شده و تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز شنبه (پنجم خرداد ماه) ادامه دارد؛ بر این اساس متقاضیانی که از روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۷ اردیبهشت ماه) تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه (دوم خرداد ماه) برای تعریف حساب وکالتی و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در این حساب اقدام کنند، می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

از این هفت خودروی برقی عرضه شده شامل هونگچی EQM۵، کی‌ام‌سی EJ۷، آئودی Q۵، هوندا ENS۱، فولکس واگن ID۴، لونا GRE و سیناگولد Tango ۵ عرضه شده که از این محصولات دو محصول دارای نرخ قطعی در مبادی ورودی و پنج محصول دارای نرخ علی‌الحساب در مبادی ورودی هستند.

شایان ذکر است که وجه مسدود شده در حساب وکالتی جهت ثبت‌نام اولیه، بایستی تا زمان اعلام نتایج قطعی و بارگذاری وضعیت تخصیص در پروفایل ثبت‌نام‌کنندگان، در حساب مذکور مسدود باقی بماند؛ برداشت وجه از این حساب به منزله ابطال ثبت‌نام تلقی خواهد شد.

منبع: روزگار خودرو

کد خبر 495764

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =