واکنش رئیس دیوان عالی کشور به تعطیلی شنبه‌ها

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه تعطیلی شنبه با استدلال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم اصلا قابل پذیرش نیست، گفت: اکثریت قاطع مردم در ایران ارتباط اقتصادی با خارج از کشور ندارند.

به گزارش صدای بورس، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه شورای معاونین با انتقاد از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در زمینه کاهش ساعت کاری، اظهار داشت: تصویب چنین مصوبه‌ای از سوی یک مجلس انقلابی بعید بود و کاهش ساعت کاری با شعار سال «جهش تولید و مشارکت مردم» هم خوانی ندارد.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه شورای معاونین با انتقاد از مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در زمینه کاهش ساعت کاری، اظهار داشت: تصویب چنین مصوبه‌ای از سوی یک مجلس انقلابی بعید بود و کاهش ساعت کاری با شعار سال «جهش تولید و مشارکت مردم» هم خوانی ندارد.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: در پرونده‌هایی که در هیأت عمومی دیوان عالی کشور مطرح می شود اصل خلاصه نویسی رعایت شود؛ گزارش ارائه شده گویا و استنادهای خوب و جامع داشته باشد و در گردش کار پرونده از تکرار پرهیز شود.منتظری با اشاره به اهمیت مدیریت درخواست‌های اعاده دادرسی در شعب گفت: سوابق پرونده‌های اعاده دادرسی قبل از ارجاع پیوست شود.رئیس دیوان عالی کشور ضمن انتقاد از افزایش پرونده های وارده به دادگاه‌های تجدیدنظر بر لزوم توجه به مؤلفه های اتقان آراء تاکید کرد.

منبع: فارس

کد خبر 495692

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود

    تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود

    رییس دیوان عالی کشور گفت: تعطیلی شنبه با استدلال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم اصلا قابل پذیرش نیست. اکثریت قاطع مردم در ایران ارتباط اقتصادی با خارج از کشور ندارند

  • چهار ضلعی رکود به نفع حداقل بگیران

    چهار ضلعی رکود به نفع حداقل بگیران

    ۴ ضلعی رکود متشکل از نرخ بهره مثبت، حذف شوک گونه ارز ترجیحی، مدیریت بازار ارز غیررسمی و وضع مالیات های جدید، اگر چه تبعاتی از جمله افزایش بیکاری را به دنبال دارد اما از طرفی می تواند منجر به ایجاد منافعی برای حداقل بگیران شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =