۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۲
سیگنال جدید فرزین به بازار ارز

رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: در عرصه دیپلماسی اقتصادی نیز توافق‌های بسیار خوبی با کشورهای همسایه و شریکان تجاری‌مان داشته‌ایم که آثار آن بر بازار ارز در آینده برای همگان ملموس خواهد بود.

به گزارش صدای بورس، محمدرضا فرزین گفت: منابع ارزی کشور به‌گونه‌ای است که پیشنهاد سرمایه‌گذاری توسعه چاه‌های نفتی به وزارت نفت ارائه شده و به‌زودی قرارداد امضا خواهد شد.

وی افزود: در عرصه دیپلماسی اقتصادی نیز توافق‌های بسیار خوبی با کشورهای همسایه و شریکان تجاری‌مان داشته‌ایم که آثار آن بر بازار ارز در آینده برای همگان ملموس خواهد بود.

رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به توان سامانه‌های نظارتی بانک مرکزی افزود: امروز در بانک مرکزی این توانایی را داریم افرادی را که با نرخ‌های غیرعادی سعی در ایجاد التهاب در بازار ارز و آسیب زدن به نظام اقتصادی کشور دارند، رصد و شناسایی کنیم.

وی گفت: اعداد بالایی که ازسوی سودجویان معامله می‌شود شناسایی و واحدهای پولشویی ورود می‌کنند و به وظیفه خود در زمینه مسدودسازی حساب‌های ریالی و ارزی آنان عمل خواهند کرد.

به گزارش خبرآنلاین،فرزین نوسان‌های ارزی حادث شده را گذرا دانست و افزود: از همه فعالان اقتصادی می‌خواهیم فعالیت‌ها و تصمیم‌های خود را بر اساس واقعیت‌های ارزی کشور که اعلام شد اتخاذ کنند.

کد خبر 493075

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • مبارزه با شبکه‌های پولشویی نیازمند ایجاد شبکه‌های منسجم بین دستگاهی

    مبارزه با شبکه‌های پولشویی نیازمند ایجاد شبکه‌های منسجم بین دستگاهی

    معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر این که مبارزه با شبکه‌های پولشویی نیازمند ایجاد شبکه‌های منسجم بین دستگاهی است، گفت: در اسفند ماه سال گذشته و در جهت تحقق وعده مبارزه با فساد دولت مردمی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۷۵ شخص مظنون به پولشویی با جرایم منشأ متفاوت و با گردش مالی قابل توجه به شعب قضایی استان‌ها ارسال شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =