پیش‌ بینی قیمت دلار ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

​قیمت دلار با شروع سال ۱۴۰۳ در پله اول کریدور ششم تثبیت شد. با وجود اینکه فشار تقاضا وجود نداشت و معاملات غیرنقدی جای خود را به مبادلات نقدی در بازار آزاد داده بود، اما مساله حمله تروریستی روسیه و تنش میان این کشور و اوکراین دلار را در مسیر صعودی قرار داد.

به گزارش صدای بورس، قیمت دلار در معاملات غیرنقدی با شروع سال ۱۴۰۳ متاثر از حادثه تروریستی روسیه در روند افزایشی بازگشایی شد. هر چند این روند صعودی در معاملات پشت خطی بروز کرد و در روزهای بعد از آن اندکی تعدیل شد؛ اما در نهایت قیمت دلار نسبت به آخرین روزهای معاملاتی سال گذشته یک پله بالاتر نشست.

تجارت نیوز در خبری نوشت:باید در نظر داشت در معاملات پشت‌خطی سال ۱۴۰۳ بازارها در تعطیلات نوروزی قرار داشتند و نوسان قیمت‌ها محدود و متاثر از اخبار و رویدادهای سیاسی بود.

با توجه به پایان تعطیلات نوروز و روزهای نیمه‌ تعطیل باقیمانده از هفته اخیر، معامله‌گران انتظار تحرکات قیمتی محسوسی در خصوص اسکناس دلار ندارند. آنها روزهای پایانی هفته دوم سال را آرام و معاملات نقدی بازار را کم رمق و در محدوده‌های قیمتی فعلی پیش‌بینی می‌کنند.

روند دلار در سال ۱۴۰۳ چگونه است؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند فیمت دلار در سال ۱۴۰۳ قطعا افزایشی است. آنها به تورم بالای ۴۰ درصدی اشاره می‌کنند و می‌گویند تورم در کشورهای حوزه دلار زیر چهار درصد است و این اختلاف ۳۶ درصدی جایی خود را نشان می‌دهد. به این معنی که دلار روزانه به طور منظم باید هزار تومان گران شود.

به اعتقاد کارشناسان بازار ارز سیاست ارزپاشی نهاد تصمیم‌گیر شاید برای کوتاه‌مدت قیمت دلار را مهار کند، اما در درازمدت شدنی نیست و به ضرر اقتصاد کشور تمام می‌شود.

رکود تقاضا، یورو مرکز مبادله را ارزان کرد

گفتنی است قیمت یورو در بازار آزاد در روز یکشنبه به رقم ۶۶ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. قیمت اسکناس یورو و حواله یورو در مرکز مبادله اما کاهشی بود و به ترتیب ارقام ۴۶ هزار و ۹۱۰ تومان و ۴۳ هزار و ۷۵۹ تومان را ثبت کرد.

قیمت درهم در دومین روز معاملاتی هفته با رقم ۱۶ هزار و ۷۴۰ تومان در معاملات پشت خطی کلید خورد. تتر روی رقم ۶۲ هزار و ۱۵۰ تومانی ایستاد. همچنین قیمت پوند انگلیس روی رقم ۷۷ هزار و ۹۰۰ تومانی ایستاد.

منبع: تجارت نیوز

کد خبر 492521

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • آیا واردات ارزان‌تر بر تولید گران‌تر ترجیح دارد؟

  آیا واردات ارزان‌تر بر تولید گران‌تر ترجیح دارد؟

  عضو انجمن علوم خاک ایران گفت: با یک حساب ساده، برخی مدیران عنوان می‌کنند چرا با هزینه بالا محصولی که می‌توان با قیمت پایین‌تر وارد کرد، در داخل کشت شود؛ اما این یک دام است.

 • فرش دستباف مجدد مشمول رفع تعهد ارزی شد

  فرش دستباف مجدد مشمول رفع تعهد ارزی شد

  نایب رییس اتحادیه فرش دستباف با بیان اینکه تحریم های داخلی و خارجی باعث شد که صادرات فرش عملا صفر شود، گفت: مقرر شده در سال ۱۴۰۳ رویه بازگشت ارز صادراتی برای حوزه فرش دستباف مجدد فعال شود.

 • فشار افزایش نرخ دلار بر دوش مستاجران

  فشار افزایش نرخ دلار بر دوش مستاجران

  دبیر اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه به طور قطع اثر افزایش نرخ دلار را در بازار اجاره مشاهده خواهیم کرد، گفت: از دیگر عوامل مهم و موثر، وضعیت اقتصاد کلان است و وقتی درآمدها کاهش پیدا می‌کند موجران برای حفظ قدرت خرید خود، به اجاره بها فشار آورد می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =