ورود مستقیم به بورس ممنوع

کارشناس بازار سرمایه گفت: پیشنهاد می شود سرمایه گذاران به روش غیرمستقیم سرمایه گذاری کنند برای سرمایه‌های کوچک از صندوق های بورسی و برای سرمایه‌های بزرگ علاوه بر صندوق‌ها از خدمات سبدگردانی اختصاصی شرکت‌های سبدگردانی استفاده شود.

احسان ذاکرنیا در گفت وگو با «صدای بورس» در رابطه با شیوه و مدل سرمایه گذاری افراد در بازار سرمایه، گفت:در شرایط حال حاضر با توجه به اینکه دلار بازار آزاد ۶۰ هزار تومان شده باید نرخ دلار مرکز مبادله که نرخ شرکت های بورسی است نیز افزایش یابد.

به گفته وی پیشنهاد می شود سرمایه گذاران به روش غیرمستقیم سرمایه گذاری کنند برای سرمایه های کوچک از صندوق های بورسی و برای سرمایه های بزرگ علاوه بر صندوق ها از خدمات سبدگردانی اختصاصی شرکت های سبدگردانی استفاده شود.

کارشناس بازار سرمایه افزود: برای شیوه و مدل چینش پرتفو، سرمایه گذاران می توانند حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد سرمایه گذاری در صندوق های طلا یا ابزارهای مبتنی بر طلا داشته باشند و همین میزان درصد سرمایه گذاری را در صندوق های درآمد ثابت و دارایی های فیکس و همچنین ۳۰ تا ۴۰ درصد سرمایه خود را در سهام اما به روش سرمایه گداری غیرمستقیم و تحت مدیریت شرکتهای معتبر سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: میزان درصد هر بخش از سرمایه گذاری با توجه به میزان ریسک پذیری هر فرد میتواند تغییر کند.

ذاکرنیا گفت: شاخص کل چه از نظر تکنیکالی وچه بنیادی در کف قرار دارد و در چند روز گذشت اخبار منفی بسیاری درباره بازار منتشر شد اما شاخص کل بورس همچنان ناحیه حمایتی حدود ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحد را حفظ کرد.

کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد: با توجه به تورم و رشد دلار بازار سرمایه ریزش و افت خاصی نخواهد داشت مگر اینکه اتفاق غیره منتظره ای از منظر ریسک سیستماتیک در کشور رخ دهد. همچنین در روزهای گذشته شاهد اخبار جسته و گریخته مثبتی در خصوص اصلاح فرمول قیمت گذاری پالایشی ها و نرخ خوراک پتروشیمی ها شندیده شد که تا کنون توسط بازار خیلی جدی گرفته نشده است که اگر به وقوق بپیوندد می تواند محرکی برای بازگشت اعتماد و رشد به بازار باشد.

کد خبر 491058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =