عزم جدی دولت سیزدهم برای بازگشت رونق به بورس

وزارت اقتصاد اعلام کرد: تلاش دولت همواره در راستای رونق بورس و بازار سرمایه بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی در بازار سرمایه صورت گرفته است که تا پایان سال به ۷۵۰ هزار میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

به گزارش صدای بورس، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: تلاش دولت همواره در راستای رونق بورس و بازار سرمایه بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی در بازار سرمایه صورت گرفته است که تا پایان سال به ۷۵۰ هزار میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

بازار سرمایه کشورمان پس از ریزش تاریخی سال ۱۳۹۹، با مشکل عدم اعتماد مردم و سرمایه‌گذاران مواجه شده که تمام تلاش دولت سیزدهم همواره بر این هدف متمرکز شده که اعتماد از دست رفته مردم به بورس به‌واسطه اقدامات غیرمنطقی دولت قبل بازگردد.

اکنون بازار سرمایه ظرفیت بسیار خوب و بالایی برای رشد دارد و سهام بورس اکنون تقریباً یک‌سوم تا دوسوم ارزش واقعی خودشان را دارند. به همین دلیل بازار سرمایه اکنون یکی از بازارهای با ظرفیت بسیار بالا برای سرمایه‌گذاری است.

همچنین آشنایی شرکت‌های کوچک و متوسط با بازار سرمایه یکی از اهداف اصلی متولیان سازمان بورس و اوراق بهادار است که در نهایت با آشنایی آنها با بازار سهام و تأمین مالی پروژه‌ها می‌توان موجب اعتماد دوباره مردم و سرمایه‌گذاران به بورس شد.

منبع:تسنیم

کد خبر 490964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =