۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹
رکوردزنی جدید در مصرف گاز

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام رسیدن سهم بخش خانگی و تجاری در مصرف گاز به ۸۰درصد، نسبت به حجم مصرف گاز در کشور هشدار داد و از همه مردم خواست دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه را رعایت کنند.

به گزارش صدای بورس، مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز با اشاره به ورود جبهه هوای سرد به کشور گفت: با کاهش شدید دما در بیشتر نقاط به‌ویژه در استان‌های شمالی، شمال شرق و شمال غرب کشور، مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده افزایش یافت.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته (سه‌شنبه، هشتم اسفندماه) ۶۸۲ میلیون مترمکعب گاز طبیعی (معادل ۸۰ درصد تولید) به بخش خانگی و تجاری اختصاص یافت، در حالی که پارسال در همین روز، مصرف این بخش ۵۰۵ میلیون مترمکعب بود.

مدیرعامل شرکت گاز ایران با بیان اینکه هم‌اکنون شبکه انتقال و توزیع گاز در سراسر کشور پایدار است و قطعی گاز در هیچ نقطه‌ای از کشور نداریم، تصریح کرد: سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها هم پایدار است و مشکلی در این زمینه نداریم.

چگنی تأکید کرد: با توجه به پایداری سرما و کاهش دما، احتمال افت فشار گاز در استان‌های سردسیر به‌ویژه در شمال و شمال شرق کشور وجود دارد، به همین دلیل از همه هموطنان در سراسر کشور تقاضا داریم با رعایت دمای رفاه از ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد، استفاده از لباس‌های مناسب فصل سرما، تنظیم درجه حرارت سیستم‌های گرمایشی بر اساس دمای رفاه و خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌ها و اماکن غیرضروری، در مصرف گاز حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند تا امکان بهره‌مندی از این نعمت خدادادی برای همه مردم در اقصی نقاط کشور فراهم شود.

منبع: تسنیم

کد خبر 490885

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • قابلیت استفاده از پساب در برخی صنایع تولیدی

  قابلیت استفاده از پساب در برخی صنایع تولیدی

  مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: پساب‌ها از قابلیت استفاده در نیروگاه‌های حرارتی، فولاد، پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و خیلی از صنایعی که در شهرک‌های صنعتی کوچک برخوردار هستند.

 • درخواست وزیر نفت از مردم

  درخواست وزیر نفت از مردم

  وزیر نفت با بیان اینکه تا این لحظه در هیچ جای کشور در بخش خانگی قطعی گاز و افت فشار نداشتیم از مردم خواهش کرد که در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

 • استخراج رمزارز با برق یارانه‌ای غیرقانونی است

  استخراج رمزارز با برق یارانه‌ای غیرقانونی است

  استخراج رمزارزها با استفاده از تعرفه‌های برق یارانه‌ای اعم از تعرفه برق خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری غیرقانونی است و در ایام اوج مصرف باعث افزایش احتمال خاموشی صنایع می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =