۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
طلای جهانی صعود کرد

قیمت طلا امروز پنجشنبه (۲۲ فوریه) به دلیل افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و کاهش ارزش دلار آمریکا به دلیل تقاضای امن افزایش یافت، در حالی که صورتجلسه آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا امیدها برای افت زودهنگام نرخ بهره را کاهش داد.

به گزارش صدای بورس، بهای هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۲۶ دلار و ۹۰ سنت رسید و هر اونس طلای آمریکا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۳۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا ۰.۱ درصد کاهش یافت و شمش با قیمت دلار را برای خریداران خارجی مقرون به صرفه‌تر کرد.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند گفت که داده‌های تورم ژانویه، با افزایش سریع تر از حد انتظار قیمت‌های مصرف‌کننده، تصمیمات نرخ فدرال رزرو را پیچیده می‌کند. بر اساس صورتجلسه جلسه ۳۰ تا ۳۱ ژانویه، اکثر سیاست‌گذاران در آخرین جلسه فدرال‌رزرو نگران خطرات کاهش زودهنگام نرخ بهره بودند.

بر اساس گزارش CME Fed Watch، بازارها در حال حاضر با احتمال ۷۰ درصد کاهش در ماه ژوئن قیمت‌گذاری می‌کنند. کاهش نرخ بهره جذابیت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد. گلدمن ساکس اظهار کردند که انتظار می‌رود مس و طلا بیشترین افزایش قیمت را با توجه به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۸۸۵.۰۸ دلار در هر اونس رسید و پالادیوم ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۹۵۴.۶۸ دلار رسید، در حالی که نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۲.۹۰ دلار در هر اونس رسید.

کد خبر 490506

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا و سکه درباره قیمت‌ها

    پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا و سکه درباره قیمت‌ها

    رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به رفع مسدودی از ۶۰ درصد حساب‌های طلافروشان، از درخواست اتحادیه برای ممنوعیت فروش طلای دست دوم خبر داد و به مردم توصیه کرد تا طلا را به صورت مصنوعات نو خریداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =