تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان برای نوسازی شبکه برق

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران از تخصیص اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای نوسازی و بهسازی شبکه برق خبرداد.

به گزارش صدای بورس،حبیب قراگوزلو مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با اشاره به لزوم نوسازی شبکه برق در تهران، گفت: شبکه برق منطقه‌ای تهران تقریباً قدیمی ترین شبکه برق کشور است و در راستای بهسازی و تعویض تجهیزات فرسوده در سال گذشته رایزنی‌های خوبی با شرکت توانیر انجام شده و اعتباری به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان برای انجام پروژه‌های جدید و رفع فرسودگی شبکه در اختیار ما قرار گرفت.

وی ادامه داد: این اعتبار بیشتر در راستای ترانسفورماتورهای فرسوده و تعویض کابل‌های فرسوده است که قراردادهای انعقاد با شرکت‌های مختلف عقد شده و رایزنی‌هایی با شرکت‌های کابل ساز انجام شده است.

به گفته این مقام مسئول به این وسیله فرسودگی شبکه برق کاهش پیدا می‌کند که لازم به ذکر است این مساله امری زمان بر است و حداقل به سه تا چهار سال زمان نیاز دارد تا به مرور زمان تجهیزات فرسوده را از مدار خارج کرده و تجهیزات جدید را جایگزین کنیم

وی اضافه کرد: امکان تعویض تجهیزات فرسوده در تمامی ایام سال به خصوص در زمان پیک وجود ندارد. به همین دلیل باید در فصل پاییز و اوایل بهار انجام بگیرد.

به گفته این مقام مسئول امیدواریم در سه تا چهار سال آینده بتوانیم درصد بالایی از تجهیزات فرسوده را تعویض کنیم

وی توضیح داد: در پیک چند حادثه وجود داشت که به دلیل فرسودگی شبکه برق، اتفاق افتاد و منجر به قطعی برق شد.

به گزارش مهر،مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران در خاتمه یادآور شد: فرسودگی شبکه برق میزان خروج اضطراری افزایش پیدا کرد و در پیک سال جاری چند حادثه وجود داشت که به دلیل فرسودگی تجهیزات به خصوص کابل‌ها بود که به دلیل فرسودگی بیش از اندازه تجهیزات پست‌ها از مدار خارج می‌شدند

کد خبر 484504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =