۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰
بورس هفته را سبز آغاز کرد

در اولین روز معاملاتی هفته بازار سرمایه رکورد خوبی را به ثبت رساند و ارزش معاملات فعالان بورس را نسبت به آینده خوش بین کرد.

به گزارش صدای بورس، بازار سرمایه در اولین روز معاملاتی هفته را با رشد ۲۷ هزار و ۳۵۰ واحدی گذراند و به سطح دو میلیون و ۸۷ هزار واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز که یکسان‌کننده اثر سهم است نسبت به آخرین روز هفته گذشته یک افزایش ۸ هزار ۶۶ واحدی را تجربه کرد. ارزش ۴۷۴ هزار معامله ۷۷ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

در بازار فرابورس نیز شاخص کل ۲۸۰ واحد نسبت به روز گذشته افزایش داشت و به سطح ۲۵ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. ارزش ۲۸۳ هزار معامله ۸۶ هزار میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

نمادهای مثبت و منفی

۳۶۱ نماد بازار مثبت و ۲۰۲ نماد از میان ۶۸۰ بازدهی منفی داشتند و این بدان معناست که ۵۳ درصد نمادها سبز رنگ و ۲۹ درصد بازار قرمز شده بودند.

بیشترین‌ها

خاور، وبصادر، فولاد و خگستر بیشترین ارزش معاملات را به ثبت رساندند.

کرمان، وبصادر، خاور و شستا بالاترین حجم معملاتی را به نام خود زدند.

نمادهای فارس، فولاد، فملی و شستا بیشتر از سایرین ارزش بازاری را داشتند.

در نمادهای اتساکا، پرسپولیس، فصبا و کتوسعه بیشترین قدرت خرید حقیقی را به ثبت رساندند.

فولاد، ومعادن، فملی و شستا بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل گذاشتند و در این بازار نمادهای خگستر، شستا، خودرو و فولاد بیشترین تراکنش را داشتند.

خاور، آریا، انتخاب و شگویا بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس گذاشتند. همچنین فصبا، کرومیت، کرمان و خاور جزو پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار محسوب شدند.

در نمادهای آسیا، خساپا، غدیس و آبادا فشار از سمت تقاضا نسبت به سایر نمادها برتری داشت.

کد خبر 484204

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • بورس در برزخ انتظار

  بورس در برزخ انتظار

  اصلاح بی‌پایان نماگرهای بورسی ورود به عصر جدیدی را آغاز کرده است. پس از افت پی‌درپی قیمت سهام به‌نظر می‌رسید ‌با فرارسیدن نیم‌سال دوم، کارنامه عقبگرد قیمت سهام بسته شود اما تداوم حرکت بازارسهام بر مدار نزولی نشان می‌دهد ابرمشکلات بازارمذکور بزرگ‌تر از آن است که رخدادهای کوچک و حاشیه‌ای بتوانند مسیر قیمت سهام را تغییر دهند.

 • پایان یک هفته کم رمق برای تالارشیشه ای

  پایان یک هفته کم رمق برای تالارشیشه ای

  شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز بازار سرمایه نسبت به دیروز کاهش داشت و با افت حدود ۷۰۰۰ واحدی نسبت به روز گذشته روی دو میلیون و ۲۳ هزار واحد ایستاد.

 • تالار شیشه ای مات شد

  تالار شیشه ای مات شد

  روند منفی که شاخص‌های بورسی در پیش گرفته‌اند با کاهش ارزش معاملات در این بازار چشم‌اندازی مبهم از آینده دادوستدهای تالارشیشه‌ای ترسیم می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =