همکاری  سازمان منطقه آزاد اروند و اتاق مشترک ایران و عمان

در پی سفر هیأت عالی مناطق آزاد ایران به کشور عمان، موافقت‌نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد اروند و اتاق مشترک عمان و ایران به امضاء رسید.

به گزارش صدای بورس،هیأت عالی مناطق آزاد ایران با حضور حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و همراهی مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد؛ در سفر به کشور عمان نشست‌های مشترکی با رؤسای مناطق آزاد، وزیر تجارت و اتاق‌های بازرگانی و فعالین اقتصادی کشور عمان، برگزار کردند.

در طی این سفر و با توجه به اشتراکات و فرصت‌های تجاری که در منطقه آزاد اروند وجود دارد و در راستای بالا بردن سطح مبادلات تجاری بین ایران و عمان توافق‌نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد اروند و اتاق مشترک عمان و ایران با هدف توسعه سرمایه‌گذاری و تجارت بین دو کشور، امضا شد.

در این توافقنامه بر گسترش همکاری با هدف صادرات و نیز تبادل سرمایه‌گذار بین منطقه آزاد اروند و کشور عمان در زمینه‌های صادراتی، تولید و ریبرندیگ تأکید شده است.

همچنین در موافقت‌نامه مذکور مقرر شد سرمایه‌گذاران عمانی که در منطقه آزاد اروند اقدام به سرمایه‌گذاری کنند، تمام مجوزهای قانونی و سرمایه‌گذاری خارجی برای آنها از سمت سازمان منطقه آزاد اروند صادر شود.

منبع:مهر

کد خبر 483459

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • ۷۰ درصد از قوانین و مقررات مناطق آزاد اجرا نمی‌شود

    ۷۰ درصد از قوانین و مقررات مناطق آزاد اجرا نمی‌شود

    رئیس شورای هماهنگی و همکاری فعالان اقتصادی مناطق آزاد گفت: ۷۰ درصد از قوانین و مقررات مناطق آزاد اجرا نمی شود که باعق خروج سرمایه و اشتغال خواهد شد. در صورتیکه اگر قانون و مقررات این مناطق کامل اجرا شود، نه تنها نیازی به بودجه دولتی نداریم بلکه به اندازه ای خلق ثروت خواهد شد که به اقتصاد داخلی نیز کمک می کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =