پرواز شاخص با سهم های دلاری

تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه قیمت نفت و دلار دوبال پرواز و حرکت های رو به بالا شاخص کل هستند،گفت: در نیمه دوم سال سهم های دلاری بازار سرمایه با توجه به رشد قیمت نفت در بازار های جهانی و دلار در بازار داخلی وضعیت مناسبی خواهند داشت.

به گزارش صدای بورس، علیرضا نجفی نیما میرزایی در گفت و گو با «صدای بورس» درباره چشم انداز بازار سرمایه در نیمه دوم سال، گفت: چشم انداز بازار سرمایه علی رغم تمام سختی هایی که سهامداران داران کشیده اند چشم انداز روشنی دارد که در دوره های میان مدت و بلند مدت بازار سرمایه میتواند عملکرد بهتری نسبت به بازار های موازی مانند دلار و حتی بازار های کالایی مانند مسکن و خودرو داشته باشد.

وی افزود: با توجه به بررسی ها و نگاه کارشناسی به قیمت بازار های رقیب میتوان گفت بازار سرمایه در نقطه جذابی قرار دارد.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در شرایطی که دلار بازار آزار توسط بازارسازان توانسته موفق عمل کند و زیر ۵۰ هزار تومان نگه داشته شود ( مبنای دلار بازار سرمایه زیر ۴۰ هزار تومان است) پیش بینی می شود با جهش قیمت دلار بازار آزاد در ماه های آینده شاهد دلار ۶۰ هزارتومانی خواهیم بود ،در این شرایط بازار سرمایه با یک جهش تاخیری و با چیدمان درست و مناسب پرتفوی ها میتواند در این دوره زمانی بازدهی بالای ۱۰۰ درصد را تجربه کند و از این دید بازار سرمایه برای سهامداران خود بازار جذابی باشد.

وی با تاکید براینکه وضعیت بورس برای سهم های دلاری در نیمه دوم سال جذاب خواهد بود، گفت: با توجه به انتخابات پیش روی آمریکا و سرگردانی روسیه و عربستان چشم انداز بازار نفت ثابت و نسبتا صعودی پیش بینی می شود؛به طور طبیعی زمانی که قیمت نفت روند صعودی و دلار در بازار داخلی رشد داشته باشد بازار سرمایه می تواند روند رو به رشدی داشته باشد.

میرزایی با بیان اینکه قیمت نفت و دلار دوبال پرواز و حرکت های رو به بالا شاخص کل هستند، اظهارداشت: در نیمه دوم سال سهم های دلاری بازار سرمایه با توجه به رشد قیمت نفت در بازار های جهانی و دلار در بازار داخلی وضعیت مناسبی خواهند داشت.

تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: زمانی که قیمت دلار بالا می رود، نرخ های فروش شرکت های دلاری نیز افزایش پیدا می کند و حاشیه سود این شرکت ها بالا می رود و این موضوع خود را در قیمت سهم های دلاری نشان می دهد.

وی افزود: در گروه خودرویی هم که همیشه جزو لیدر های صعود بازار هستند، سهم های بسیار ارزشمندی چه از لحاظ سود سازی و چه پتانسیل هایی که در شرکت های بزرگ این گروه با وجود زیان ده بودن ، دارند میتوان چشم انداز خوبی را در نیمه دوم امسال پیش بینی کرد.

کد خبر 479511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =