فرمول خسارت بیمه‌ها تغییر می‌کند

رئیس کل بیمه مرکزی ضمن اشاره به تدوین برنامه زمان بندی از سوی مراجع ذیربط برای الکترونیکی شدن ببمه‌های تکمیلی، از ارائه لایحه اصلاح قانون بیمه خودروهای نامتعارف و افت قیمت خودروها به مجلس خبر داد.

به گزارش صدای بورس,مجید بهزادپور در نشست خبری، با بیان اینکه صنعت بیمه قیمت خدمات خود را مناسب با فضای اقتصادی افزایش نداده است، اظهار کرد: نمونه آن نیز بیمه شخص ثالث است. نرخ دیه ۵۰ درصد، اما نرخ بیمه شخص ثالث ۳۰ درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: تعداد شرکت‌های بیمه در سال گذشته حدود ۱۱.۸ درصد رشد داشته و سهم بخش غیردولتی به ۷۲.۹ درصد رسیده است. افزایش سهم بیمه‌های اشخاص حدود ۶.۶ درصد بود. تعداد افراد تحت پوشش بیمه درمان ۱۷ درصد رشد داشته و به ۲۰ میلیون نفر رسیده است. پوشش بیمه زندگی با رشد هفت درصدی به ۳۰ میلیون نفر رسیده و بیمه حوادث با پنج درصد رشد به ۳۶ میلیون نفر رسیده است. بیمه نامه اشخاص حدود ۵۳.۲ دهم درصد رشد داشته و سال گذشته ۷۴.۱ میلیون فقره بیمه نامه صادر شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه در مورد الکترونیکی شدن بیمه‌های تکمیلی توضیح داد: الکترونیکی شدن بیمه‌های تکمیلی یک تکلیف قانونی است، در این راستا هم وزارت بهداشت و هم مراجع دیگر زمان‌بندی تدوین کردند و برای هر کدام از دستگاه‌ها که سهم و نقشی دارند وظایفی تعریف شده است. همچنین برای این منظور کارگروهی در وزارت بهداشت شکل گرفته است. شروع جریان داده‌ها از اهداف اولیه است که تقریبا محقق شده، البته میزان پیشرفت آن در حوزه بستری و سرپایی متفاوت است.

بهزادپور ادامه داد: قرار است همه دستگاه‌ها تا پایان مرداد تکالیف خود را انجام دهند. انتهای مسیر این است که وقتی مردم به مراکز پزشکی مراجعه می‌کنند مجبور نباشند نسخه کاغذی دریافت کنند.

لایحه اصلاح قانون خودروهای نامتعارف به مجلس ارائه شده است

وی در ادامه با اشاره به ارائه لایحه اصلاح قانون خودروهای نامتعارف به مجلس عنوان کرد: دو موضوع قیمت خودروهای نامتعارف و همچنین افت قیمت در لایحه اصلاح قانون ذکر و این لایحه به مجلس ارائه شده است. امیدواریم بررسی لایحه به زودی در دستور کار مجلس قرار گیرد.

به گزارش تسنیم,رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه در مورد سوئیچ بیمه اظهار کرد: حدود سه هفته قبل قائم مقام بیمه مرکزی بخشنامه‌ای صادر و شروع عملیات سوییچ را اعلام کرد. تعدادی از شرکت‌های بیمه به تکالیف خود در بخشنامه عمل و برخی دیگر عمل نکردند اما به طور کلی سوییچ شروع به کار کرده است.

کد خبر 474010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =