راه‌اندازی بازار توافقی برای شرکت‌های سهامی عام 

نشست خبری مدیرعامل فرابورس ایران امروز با حضور خبرنگاران رسانه‌های مکتوب، آنلاین و خبرگزاری‌ها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد.

به گزارش صدای بورس؛ در ابتدای این نشست، محمدعلی شیرازی مدیرعامل فرابورس ایران به اهم اقدامات انجام شده از سوی فرابورس در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: سال گذشته پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های جسورانه به طور جدی دنبال شد و در پایان ۱۴۰۱ بزرگ‌ترین صندوق جسورانه را پذیرش کردیم.

شیرازی با بیان اینکه اولین صندوق اهرمی و اولین صندوق املاک و مستغلات در سال ۱۴۰۱ از سوی فرابورس پذیرش شد، گفت: عرضه تپسی به عنوان نخستین استارتاپ بازار سرمایه نیز در سال گذشته انجام شد.

تشریح برنامه‌های فرابورس در سال ۱۴۰۲

مدیرعامل فرابورس درخصوص برنامه‌های فرابورس در سال جاری نیز گفت: از برنامه‌های سال جاری، راه‌اندازی بازار توافقی برای شرکت‌های سهامی عام ثبت‌شده نزد سازمان است که شرایط پذیرش در بازارهای اصلی را ندارند.

وی افزود: همچنین به دنبال تجدید ساختار بازار شرکت‌های کوچک و متوسط هستیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و استارتاپ‌ها در این بازار پذیرش شوند.

مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه فعال‌سازی بازار سوم نیز با همکاری سازمان بورس دنبال خواهد شد، اظهار کرد: این بازار مختص شرکت‌های سهامی خاص است.

وی از دیگر ابزارهای فرابورس را تامین مالی جمعی دانست و تاکید کرد که تامین مالی از این بستر، امسال رونق بیشتری خواهد گرفت.

شیرازی در خصوص دیگر برنامه‌های سال ۱۴۰۲ فرابورس گفت: با توجه به اهمیت ارتقای حاکمیت شرکتی، تاکید بیشتر بر رعایت الزامات حاکمیت شرکتی در ناشران فرابورسی امسال دنبال می‌شود که این امر تضمین‌کننده بازاری ایمن به لحاظ حفظ منافع عموم سهامداران خواهد بود.

طی این نشست خبری، خبرنگاران سوالات خود در خصوص موضوعات مختلف اعم از روش‌های عرضه اولیه، وضعیت نمادهای متوقف، پذیرش استارتاپ‌ها، شرکت‌های پروژه و … را مطرح کردند و مدیرعامل فرابورس با پاسخ به تمامی سوالات، موضوعات طرح‌شده را شفاف‌سازی کرد.

کد خبر 473213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =