چهار صنعت مهم بورسی برای سرمایه‌گذاری

مدیرعامل سبدگردان اعتبار چهار صنعت مهم بورسی را برای سرمایه‌گذاری مناسب دانست.

به گزارش صدای بورس، محمد کفاش پنجه‌شاهی با بیان اینکه وضعیت بورس در بلندمدت نگران‌کننده نیست، اظهار داشت: با در نظر گرفتن جهش نرخ دلار، رشد نقدینگی و تورم موجود، بورس در بلندمدت می‌تواند بازدهی مناسبی داشته باشد.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته در بازه زمانی بلندمدت، بورس همواره جلوتر از سایر بازارهای موازی بوده است، اما در مقاطع زمانی کوتاه‌مدت ممکن است خلاف این امر به نظر برسد.

مدیرعامل سبدگردان اعتبار با بیان اینکه عقب‌افتادگی بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها جبران خواهد شد، خاطرنشان کرد: بعد از ریزش سنگینی که از اواسط سال ۹۹ آغاز شد، در حال ورود به فاز خوب بازار سرمایه بودیم که با اتفاقاتی که در نیمه دوم ۱۴۰۱ افتاد، بازار دوباره ملتهب و منجر به خروج پول و سرمایه شد.

وی ادامه داد: اما پس از آن با افزایش قیمت دلار، روند بازار بهتر شد و شاهد ورود پول به بازار بودیم، اما با اتفاقات اخیری که ریشه بنیادی هم نداشتند، چند روزی شاهد ریزش‌های سنگین بودیم که نشان می‌دهد هنوز اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه احیا نشده است.

پنجه‌شاهی در ادامه، صنایع دلاری محور را جزو صنایع پر پتانسیل برشمرد و گفت: یکی از صنایعی که از نظر بنیادی شرایط خوبی خواهد داشت و می‌تواند دوباره لیدر شود، صنعت پالایش نفت است.

وی افزود: به نظر می‌رسد صنعت بانکداری هم با توجه به ترازهای معاملاتی و اتفاقات خوبی که در کارمزدهای آنها افتاده است می‌توانند جزو صنایع پیشرو باشند.

به گفته وی، صنایع فلزی و فولادی هم با توجه به نرخ‌هایی که در بورس کالا خورد، از لحاظ بنیادی پتانسیل رشد دارند.

کد خبر 473026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =