سبد محصولات دسبحان بهینه می‌شود

مدیرعامل شرکت سبحان دارو از بهینه شدن سبد محصولات این شرکت خبر داد.

به گزارش صدای بورس، علی مرتضوی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از برنامه‌های توسعه‌ای شرکت سبحان دارو در سال جاری مهندسی سبد محصولات با هدف افزایش حاشیه سود است. ضمن اینکه با بهینه کردن خط قطره، خط تولید شربت نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی سبحان دارو را بزرگترین تولیدکننده جامدات کشور قلمداد کرد و افزود: در حال حاضر حدود ۹ درصد جامدات کشور شامل قرص و کپسول در سبحان دارو تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت سبحان دارو در ادامه، خرید دستگاه‌های جدید برای خط جامدات را از جمله برنامه‌های سبحان دارو در سال جاری عنوان کرد و افزود: با وجود مشکلاتی که در تهیه این دستگاه‌ها وجود داشت، اما با رایزنی‌های انجام شده با شرکای تجاری قدیمی این مشکلات برطرف شده و دستگاه‌های موردنیاز تا پایان سال به مجموعه سبحان دارو اضافه می‌شود.

به گفته وی، با توجه به اینکه در حال حاضر میزان تولیدات شرکت پاسخگوی نیازهای داخلی و صادرات نیست، با ورود این دستگاه‌ها حدود ۱۰ درصد به ظرفیت تولید شرکت افزوده می‌شود.

مرتضوی همچنین خرید ۱۵ هزار متر انبار جدید و مناسب با شرایط روز و ورود به تولید سایر اشکال دارویی را از دیگر برنامه‌های سبحان دارو در سال جاری عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت سبحان دارو در بخش دیگری از سخنان خود از با اشاره به صادرات ۱۵ میلیارد دلاری این شرکت در سال گذشته خاطرنشان کرد: این رقم امسال به مرز یک و نیم میلیون دلار می‌رسد.

وی در مورد مقاصد صادراتی تولیدات سبحان دارو نیز گفت: تولیدات دارویی دسبحان به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان و لبنان صادر می‌شود و صادرات به کشورهای جدیدی همچون ویتنام و برخی کشورهای آفریقایی و اوکراین هم در دستور کار قرار دارد.

مرتضوی مجموع تولیدات دسبحان را در سال گذشته ۴ میلیارد و ۱۰۰ واحد و فروش خالص شرکت را هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: امسال حدود ۵۵ درصد سود بین سهامداران تقسیم شد و با توجه به افزایش سرمایه‌ای که از محل سود انباشته انجام شد، سرمایه شرکت به ۱۷۰ میلیارد تومان رسید که در نیمه اول امسال عملیاتی می‌شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با روندی که دسبحان در پیش گرفته است، سرمایه‌گذاران طی دو یا سه سال آینده شاهد دسبحان متفاوتی باشند.

کد خبر 472777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =