سود خالص ۲۰۰ میلیارد تومانی والماس در سال جاری

میزان سود خالص شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان در سال گذشته ۱۸۵ میلیارد تومان بوده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم امسال به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

به گزارش صدای بورس، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان، با بیان اینکه این شرکت در نماد والماس، آبان ماه سال گذشته در بازار دوم فرابورس پذیرش شد، تصریح کرد: سرمایه این شرکت ۴۰۰ میلیارد تومان و موضوع فعالیت اصلی طبق اساسنامه، سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار است.

مهدی بیگلری رقم تعیین شده به ازای هر سهم را ۵۰ تومان برآورد کرد و افزود: در سال جاری این رقم برای هر سهم ۳۳۰ تومان ارزش‌گذاری شده است و با توجه به P/NAV، برای سهام خرد بازار سرمایه حدود ۲۵۴ تومان تعیین شده است و امید می‌رود با حمایت سهامداران بتوان بازدهی مناسبی را نصیب اهالی بازار سرمایه و سهامداران کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان در ادامه، ارزش کارشناسی یکی از ملک‌های این شرکت در سال گذشته را حدود ۱۲۳ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: یکی از برنامه‌های شرکت در شش ماهه اول سال فروش این ملک است تا منابع حاصل از آن را در بازار سرمایه‌گذاری کند و سهامداران جدید بتوانند از سودآوری مابه‌التفاوت بهای تمام شده آن با ارزش روز منتفع شوند.

وی همچنین با بیان اینکه مجمع شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان هنوز برگزار نشده است، اظهار داشت: با توجه به سیاست تقسیم سود مناسب سهامدار عمده، این موضوع یک نقطه قوت برای سهامداران جدید محسوب می‌شود.

بیگلری با تأکید بر شفاف بودن عملکرد مالی شرکت خاطرنشان کرد: طبق آنچه در کدال هم آمده است شرکت بدهی زیادی ندارد و یک پرتفوی بورسی مناسب محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان در بخش دیگری از سخنان خود، پیگیری موضوع هلدینگ مالی را جزو برنامه‌های آتی شرکت بیان کرد و افزود: هلدینگ مالی شدن یک فرآیند دو ساله است که در ابتدا لازم است مجوزهای موردنیاز برای سبدگردانی و کارگزاری دریافت شود تا در مجموع بتوان با ایجاد یک زنجیره ارزش نهادهای مالی در داخل شرکت، به عنوان یک هلدینگ مالی در سازمان بورس فعالیت کرد.

وی در مورد سرمایه‌گذاری شرکت در بازارهای مختلف نیز گفت: اولین چیزی که در سرمایه‌گذاری مدنظر قرار می‌گیرد، میزان سودآوری شرکت است، بنابراین اگر شرکتی بالاتر از ارزش ذاتی معامله می‌شود آن را به فروش می‌رسانیم و یا برعکس، آن را خریداری می‌کنیم. ضمن اینکه همواره در تلاش هستیم درگیر هیجانات بازار نشویم و متناسب با اساسنامه شرکت در بازارهای موازی سرمایه‌گذاری کنیم.

بیگلری با بیان متنوع بودن فرصت‌های سرمایه‌گذاری یادآور شد: با توجه به عمقی که در بازار سرمایه شکل گرفته است، سرمایه‌گذاری در حوزهای کالا، طلا و اختیار معامله یا آپشن جزو برنامه‌های آتی شرکت محسوب می‌شود و با توجه به سیاست دولت در مورد نرخ‌گذاری دستوری صنایع، تلاش می‌شود با متنوع کردن پرتفوی، این تهدید را تا حد امکان کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری الماس حکمت ایرانیان در پایان، چشم‌انداز بازار سرمایه را صعودی دانست و افزود: بازار سرمایه تا پایان سال فراز و نشیب زیادی خواهد داشت، اما روند بازار به گونه‌ای خواهد بود که بازدهی بیشتری از بازارهای رقیب خواهد داشت.

کد خبر 472633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =