تأثیر افزایش مهاجرت به کانادا بر اقتصاد روبه رشد این کشور

مهاجرت به کانادا در سال‌های اخیر روند صعودی چشمگیری داشته است. امکانات بسیار عالی در کنار فرصت‌های شغلی و درآمد زیاد، از جمله دلایل مهمی است که افراد را وادار به مهاجرت می‌کند.

به گزارش صدای بورس، یکی از ویژگی‌های بسیار عالی کشور کانادا اقتصاد قوی آن است که تأثیر مهاجران بر روند روبه‌رشد آن، امری انکارناپذیر است. شاید از خود سؤال کنید که این افراد چگونه باعث افزایش روند روبه‌رشد اقتصاد کانادا شده‌اند؟ در جواب این سؤال می‌توان گفت که کانادا برای پیشبرد اهداف خود نیز شدیدی به نروی کار داشته است و اگر کارفرمایان نتوانند نیروی کار خود را از کشورهای دیگر استخدام کنند؛ عملاً تمامی فعالیت شرکت‌ها و سازمان‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

در ادامه این مطلب به طور کامل تأثیر مهاجران بر روند روبه‌رشد اقتصاد کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بیشتر از پیش با اهمیت افراد مهاجر برای دولت کانادا آشنا شوید.

تأثیر افزایش مهاجرت به کانادا بر اقتصاد روبه رشد این کشور

آیا مهاجران نقش مهمی در اقتصاد کانادا ایفا می‌کنند؟

اداره مهاجرت کانادا هرساله مهاجران بسیار زیادی را از سراسر جهان جذب کرده و آنها را در شهرهای مختلف این کشور اسکان می‌دهد. این کشور برای اینکه روند مهاجرت به کانادا را ساده‌تر کند؛ انواع روش‌های مختلف را در مقابل آنها قرار داده است. اما سؤال اینجاست که کشوری مانند کانادا که بسیار توسعه‌یافته است؛ چه نیازی به این‌همه افراد مهاجر دارد؟

مسئولان کشور کانادا به این نتیجه رسیده‌اند که وجود این افراد در روند روبه‌رشد اقتصاد این کشور بسیار مهم و تأثیرگذار است. به همین دلیل همواره استقبال شدیدی از آنها به عمل‌آورده است. این استقبال گسترده از مهاجران در سنین مختلف، دلیل بسیار قوی و محکمی است تا به تأثیر آنها در افزایش روند روبه‌رشد اقتصاد کانادا پی ببریم.

نقش مهاجران در اقتصاد کانادا

همان‌طور که اشاره شد، فعالیت مهاجران همواره نقش بسیار پررنگی در شکوفایی اقتصاد کانادا داشته است. اما سؤال اینجاست که این افراد چگونه و در چه زمینه‌هایی باعث پیشرفت اقتصاد کانادا می‌شوند؟ به عبارتی دیگر، مهاجرت به کانادا به طور دقیق‌تر از چه طرقی توانسته است تا این حد به رشد و پویایی اقتصاد این کشور کمک کند؟ در ادامه به طور کامل به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

پرداخت مالیات

یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین مواردی که باعث پیشرفت اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته می‌شود؛ پرداخت مالیات توسط ساکنان آن کشور است. در کشور کانادا مالیات به دودسته مالیات بر ارزش‌افزوده (VAT) و مالیات بر فروش استانی (PST) تقسیم می‌شود.

هرکدام از این مالیات‌ها شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که مهاجران بر اساس درآمد و وضعیت خود باید آنها را پرداخت کنند. انجام این کار تأثیر بسیار زیادی در روند روبه‌رشد اقتصاد کانادا دارد. به همین دلیل مسئولان دولت کانادا قوانین و مقررات شدیدی برای مهاجران وضع کرده‌اند تا در مواقع تعیین شده برای پرداخت مالیات خود اقدام کنند.

حمایت از جمعیت سالخورده

حمایت از جمعیت سالخورده یکی از دلایل بسیار مهم دولت کانادا برای پذیرش مهاجران است. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند؛ مالیات‌بردرآمد پرداخت می‌کنند که این مبلغ صرف مراقبت‌های درمانی و سایر حمایت‌ها از افراد بازنشسته و سالخورده کانادایی می‌شود.

با گذشت زمان و افزایش تعداد بازنشسته‌های کانادا، دولت کانادا یا باید تعداد مهاجران را بالا ببرد یا میزان مالیات آنها را افزایش دهد تا بتواند شرایط مناسبی را برای افراد سالخورده فراهم کند. طبق آخرین آمار و احتمالاتی که به‌دست‌آمده، در سال ۲۰۳۰ حدود ۵ میلیون کانادایی بازنشسته می‌شوند و به‌ازای هرکدام از آنها سه کارگر در کانادا مشغول فعالیت هستند. این آمار به نسبت سال‌های گذشته کمتر است؛ به همین دلیل دولت کانادا شرایط را برای حضور بیشتر مهاجران فراهم کرده است.

پاسخگویی به نیاز بازار کار

وسعت زیاد کشور کانادا و وجود شرکت‌ها و سازمان‌های متعدد در این کشور، باعث شده که در اکثر حوزه‌های مختلف به نیروی کار نیاز داشته باشد. از طرفی هم بیشتر مردم کانادا علاقه‌مند به فعالیت در برخی از حوزه‌ها نیستند. پس دولت کانادا برای اینکه نیروی کار موردنیاز خود را فراهم کند؛ شرایط را برای جذب و اسکان مهاجران فراهم کرده است.

افرادی که مهاجرت به کانادا را در دستور کار خود قرار می‌دهند؛ علاوه بر پرداخت مالیات، نیاز کارفرمایان کانادایی را برطرف کرده و به آنها در پیشرفت کسب‌وکار خود کمک می‌کنند. تخصص این افراد در کنار زیرساخت‌های کشور کانادا، قطعاً نیاز بازار این کشور را پاسخ داده و باعث روند روبه‌رشد اقتصاد آن می‌شود.

تأثیر افزایش مهاجرت به کانادا بر اقتصاد روبه رشد این کشور

ارتقای سیستم آموزشی

دولت کانادا یکی دیگر از راه‌های توسعه اقتصاد خود را جذب دانشجویان نخبه از سراسر دنیا می‌داند. با ورود این دسته از دانشجویان به دانشگاه‌های کانادا، انواع امکانات تحصیلی در اختیارشان گذاشته می‌شود تا استعداد خود را شکوفا کرده و ایده‌های خلاقانه خود را پیاده کنند.

هرچه تعداد این دانشجویان بیشتر باشد؛ قطعاً کانادا در زمینه علمی و فرهنگی پیشرفت بهتری کرده و در نهایت اقتصاد خود را بیشتر از پیش شکوفا می‌کند.

تقویت تجارت

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری است. افرادی که سرمایه کافی را در اختیار دارند؛ با روش‌هایی مانند راه‌اندازی استارتاپ، ثبت شرکت و... می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. وجود کارآفرینان برجسته در کانادا علاوه بر پرداخت مالیات، میزان اشتغال را در این کشور بالاتر برده و زمینه‌ساز موفقیت این کشور می‌شوند. بدون شک مهاجرت به کانادا با چنین ایده‌هایی، تأثیر چشمگیری بر اقتصاد این کشور می‌گذارد.

بهترین روش برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کانادا

مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا سابقه طولانی‌مدتی در زمینه مهاجرت به کانادا دارد. این مؤسسه بهترین و باتجربه‌ترین مشاوران و وکلا را دور هم جمع کرده تا به بهترین شکل ممکن افراد را در زمینه مهاجرت یاری کند. مشاورها و وکلای پارسی کانادا، اطلاعات به‌روز و دقیقی درباره مهاجرت به کانادا و شرایط آن دارند. به همین دلیل قادر هستند تا بهترین راه را به شما پیشنهاد داده و در کمترین زمان ممکن اخذ ویزای موردنظر را انجام دهند.

پس اگر می‌خواهید درباره شرایط کانادا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و خیلی راحت و بدون دردسر اقامت این کشور را بگیرید؛ با مشاوران مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس بگیرید.

سخن نهایی

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا در زمینه اقتصاد است که تأثیر مهاجران بر روند روبه‌رشد آن انکارناپذیر است. در این مطلب مهاجرت به کانادا و تأثیر مهاجران بر اقتصاد این کشور را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم تا بیشتر از پیش با دلیل پیشرفت اقتصاد کانادا آشنا شوید.

کد خبر 466586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =