چند شرکت جدید آماده ورود به بورس می‌شوند

طی چند هفته‌ آینده چند شرکت جدید از جمله ایرانسل وارد بورس می‌شوند.

به گزارش صدای بورس، محمود گودرزی، مدیرعامل شرکت بورس تهران با بیان اینکه عرضه‌های اولیه متناسب با شرایط بازار انجام ‌می‌شود، ابراز امیدواری کرد سیمان اردستان که با یک قیمت جذاب عرضه شد، آغاز خوبی برای فرآیند پذیرش شرکت‌ها و عرضه آنها در بورس باشد.

وی همچنین از پذیرش چند شرکت بزرگ در بورس طی هفته‌های آتی خبر داد و افزود: در همین راستا پذیرش شرکت ایرانسل بعد از وصول مدارک لازم به بورس تهران انجام خواهد شد.

گودرزی تصریح کرد: علاوه بر این، چند شرکت بزرگ در صنایع مختلف همچون هلدینگ سرمایه‌گذاری تدبیر، هلدینگ مجمع غدیر که در حوزه معدنی و فولادی فعالیت دارد و نیز چند شرکت دانش‌بنیان در اندازه‌های بزرگ آمادگی خود را برای عرضه اولیه در بورس تهران اعلام کرده‌اند که متناسب با شرایط بازار در مورد آنها تصمیم‌گیری خواهد شد و امید است با یک قیمت مناسب به سرمایه‌گذاران عرضه شوند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران در بخش دیگری از سخنان خود، در مورد علت بسته بودن چند نماد بورسی خاطرنشان کرد: عمده این نمادها به شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی‌ها برمی‌گردد که علت بسته بودن آنها نیز مربوط به وظایف هیئت مدیره این شرکت‌ها در قالب حاکمیت شرکتی است که می‌بایست ضوابط و گزارشگری‌های مالی را طبق استانداردها در سایت کدال افشا کنند و از آنجا که متولی اصلی این موضوع سازمان بورس است، پیگیری‌های لازم در این خصوص در حال انجام است.

گودرزی همچنین از پیشنهاد ویژه بورس تهران برای ایجاد بازاری جدید خبر داد و گفت: اگر بازار روند خوبی نسبت به سال‌های گذشته داشته باشد لازم است بازار اولیه تقویت شود و از آنجا که رسالت اصلی بورس‌ به عنوان بستر تأمین مالی این است که تمهیدات لازم را به گونه‌ای فراهم کند که جریان درآمدی وارد شرکت‌ها شود، پیشنهادی به سازمان بورس مبنی بر ایجاد بازاری تحت عنوان بازار سرمایه‌گذاران حرفه‌ای داده شده است.

وی یادآور شد: قرار نیست در این بازار شرکت‌ها پذیرش شوند، بلکه به دنبال این هستیم بعد از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس، نسبت به تأمین مالی شرکت‌های سهامی عام پروژه که شرایط جذابی دارند از این طریق این بازار اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران در خصوص زمان افزایش دامنه نوسان نیز گفت: افزایش دامنه نوسان مطابق دستورالعمل، در قالب پیشنهاد از سوی بورس تهران و فرابورس ایران به سازمان بورس مطرح می‌شود و تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص با هیئت مدیره سازمان بورس است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین بعد از ارزیابی دقیق در مورد میزان افزایش‌ها در فصل‌های اخیر، اگر به جمع‌بندی لازم مبنی بر افزایش دامنه نوسان برسیم، پیشنهاد لازم به سازمان بورس ارائه خواهد شد و هیئت مدیره سازمان نیز پس از انجام کارشناسی‌های لازم، در صورت صلاحدید نسبت به افزایش دامنه نوسان اقدام خواهد کرد.

کد خبر 465990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =