بورس تهران؛ کم رمق و ریسک‌گریز

در روز چهارشنبه شاخص کل بورس تهران صعود اندکی کرد و ارزش معاملات خرد پس از ۴ هفته به زیر ۳ هزار میلیارد تومان ریزش کرد.

به گزارش صدای بورس، روز چهارشنبه شاخص کل بورس در شروع معاملات روند صعودی پیدا کرد و در یک ساعت ابتدایی به صعود ادامه داد، اما در ادامه اندکی پائین آمد.

به طور کلی دامنه نوسان شاخص کوتاه بود و در پایان معاملات شاخص کل بورس با افزایش ۳ هزار و ۱۶۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۳۷۱ واحد رسید.

امروز شاخص کل هم‌وزن نیز رشد کرد و در پایان معاملات ۴۶۳ واحد نسبت به روز سه‌شنبه بالا آمد و در رقم ۴۱۳ هزار و ۱۱۵ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۷ واحد رشد کرد و در رقم ۱۸ هزار و ۶۹۱ واحد باقی ماند.

بورس

دو سمت صعودی و نزولی بازار سهام

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، ۳۲۵ نماد رشد قیمت داشتند و ۳۴۹ نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، ۴۸ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۵۲ درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج سرمایه از بورس

در مجموع معاملات چهارشنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هشتمین روز متوالی منفی شد و ۴۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

بیشترین خروج پول حقیقی به سهام بپاس (شرکت بیمه پاسارگاد) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۲۰ میلیارد تومان بود. پس از بپاس، نمادهای سصفها (شرکت سیمان اصفهان) و شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

لیدرهای بازار

به گزارش اکو ایران,امروز نمادهای «فملی»، «وبانک» و «کگل» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «خودرو»، «وبملت» و «خساپا» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «غصینو»، «شبصیر» و «ودی» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بپاس»، «فغدیر» و «فزر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و خگستر و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای گدنا، سبزوا و دی پرتراکنش‌ترین نمادها هستند.

عرضه و تقاضای بورس

در معاملات چهارشنبه ۵۷ نماد صف خرید داشتند و ۳۴ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۴۱ درصدی به ۱۸۶ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش یک درصد افزایش یافت و ۱۹۲ میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم ۶۰ میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد.

در پایان معاملات نماد فاذر (شرکت صنایع آذر آب) با صف‌ خرید ۱۸ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از فاذر، نمادهای بوعلی کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران) و فنوال (شرکت نورد آلومینیوم) بیشترین صف خرید را داشتند.

جدول معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۰ هزار و ۱۱ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۵ هزار و ۴۹۶ میلیارد تومان بود که ۵۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۲ هزار و ۹۰۸ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نماد وبانک (شرکت سرمایه گذاری هلدینگ توسعه ملی) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۱۲۷ میلیارد تومان بود.

پس از وبانک، خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشت و نماد خگستر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن نمادهای شپنا و گدنا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز شستا با تعداد ۳۸۳ میلیون و ۵۵ هزار و ۷۹۸ سهم در صدر قرار گرفته است. خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خساپا تعلق داشت. دو نماد دی و کرمان در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

کد خبر 463414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =