۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۱
علت ریزش بازار چیست؟

در پایان معاملات امروز ۱ آذر شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با کاهش ۹۳۹ واحد همراه شد.

به گزارش صدای بورس، بورس اوراق بهادار تهران امروز سه شنبه ۱ آذر در یک روند کاهشی و نوسانی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش ۹۳۹ واحد همراه شد و به رقم یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۶۵۸ واحد رسید، اما شاخص کل با معیار هموزن امروز با افزایش ۱۰۱۵ واحد به رقم ۴۰۵ هزار و ۴۸۵ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۲۰۹ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۶.۷ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۰۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی کاهش یافتند این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۲۵ درصد رشد کردند شاخص آزاد شناور.۰.۱۳ درصد افت کرد. شاخص بازار اول بورس ۰.۱۱ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۱ درصد عقب‌نشینی کرد.

امروز نمادهای سایپا و بهمن دیزل بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، ملی مس و پالایش نفت بندرعباس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل با ۳۲ واحد افزایش به رقم ۱۸ هزار و ۵۴۲ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران یک میلیون و ۹ هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه فرابورس ۳۳۶ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۳.۶ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۵۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱

به گزارش نبض بازار,به طور کلی با توجه به روند امروز معاملات بورس و برخی اخبار، روز چهارشنبه بازار نسبتا سبزی را تجربه کنیم. در یک ساعت پایانی بازار روز دوشنبه شاهد افزایش تقاضا در گروه خودرویی بودیم؛ موضوعی که احتمالا در بازار فردا هم ادامه داشته باشد. گروه پالایشی هم که به واسطه کاهش قیمت نفت معاملات پر عرضه ای را تجربه کرده بود با تعدیل بخشی از کاهش قیمت، به نظر می رسد احتمالا فشار فروش در این گروه هم کمی تعدیل شود.

کد خبر 463069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =