سرانجام افزایش قیمت بنزین مشخص شد

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: دولت به‌صورت متداوم هرگونه افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرده است و برنامه‌ای برای اصلاح قیمت بنزین ندارد.

به گزارش صدای بورس، سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به گزارش روزنامه تعادل با عنوان «اکران نمایش افزایش قیمت بنزین» اعلام کرد: به استناد ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه، قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و قوانین بودجه سنواتی، منابع حاصل از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین جزو منابع سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها بوده و ارتباطی با بودجه عمومی دولت ندارد.

در این راستا تمامی منابع حاصل از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی به‌حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه واریز و بر اساس ردیف‌های مصوب مصارف جدول تبصره (۱۴) قوانین بودجه سنواتی توسط سازمان برنامه و بودجه کشور برای پرداخت یارانه نقدی و سایر ردیف‌های قانونی تبصره مذکور تخصیص داده می‌شود.

با توجه به موارد یاد شده دولت در صورت وجود کسری بودجه، برای تأمین آن در بودجه عمومی خود قانوناً اختیاری برای اختصاص منابع ناشی از فروش فرآورده‌های نفتی به درآمدهای عمومی دولت را ندارد. از طرف دیگر دولت به‌صورت متداوم هرگونه افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرده است و برنامه نیز برای اصلاح قیمت بنزین ندارد. معلوم نیست چرا برخی جریان‌های سیاسی به هر بهانه و بدون داشتن اطلاعات دائم از قصد دولت برای افزایش قیمت بنزین می‌گویند، آیا در شرایط فعلی دامن‌زدن به التهابات افکار عمومی در جهت منافع ملی است؟

کد خبر 463038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
  0 0
  باسلام خدمت همه اگر دولت قصد گران کردن بنزین رادارد حق دارد چون همچیز گران شده واین درست نیست که قیمت بنزین با تورم بالا نرود ولی اگر قبلش اطلاع رسانی بشه وبرای مردم توضیح داده بشه که ماکمبودداریم وقصد افزایش قیمت راداریمخیلی بهتر است تا اینکه یک شبه گران شود وبعد هم بگویم ماخودمان صبح جمعه فهمیدیم تا مردم تکلیف خودشون رو بفهمندو بتونن بااین قضیه کنار بیان ودشمن هم از این کار نتونه سوءاستفاده کنه وباعث رنج بیشتر جامعه بشه
 • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
  0 0
  همیشه بی تدبیری کار دست نظام داد همیشه شایع کردید و بعد عملی شد و دروغ اینکه تکذیب میشد ولی عمل میشد و در این نوع کارها تکرار و عدم درس و عبرت محسوس بود و هستو شهامت نیست اگر قراره اضافه بشود که درسته باید بشه چرا دولا دولا و این همیشه جامعه را ملتهب و اشوب انداخت ایا عمدیست..
 • محمد رضا کاظمی IR ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
  0 0
  اول شایعه میکنند بعد بدون اطلاع مردم افزایش می دهند‌‌،سپس یکی مثل آقای روحانی هم میاد میگه منهم اطلاع نداستم باز فشار گرانی وتورم کمر شکن میاد روی پیکر بیجان‌مردم.
 • سید‌هادی IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  0 0
  قیمت‌بنزین‌به‌هر‌قیمتی‌بشود.به‌ریال. چهار‌صفر‌ان‌حذف بشود.مثلا.50000ریال.با‌حذف0000 میشود 5ریال.
 • حسن پدرام IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  0 0
  هرچی صلاح کاره دولت محترم تصمیم بگیره محترم وقابل اجراست وبایدمردم احترام بذارن