رتبه پایا برای فولاد خوزستان چند بود؟

شرکت رتبه بندی اعتباری پایا رتبه A+ را برای بلند مدت و A۱ کوتاه مدت را به شرکت فخوز داد.

به گزارش صدای بورس، شرکت رتبه بندی اعتباری پایا براساس بررسی داده های کمی شامل صورت های مالی و نسبت های مالی مستخرج ازآن و ویژگی های کیفی رتبه اعتباری A+ با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه مدت A۱ با درجه سرمایه گذاری را به شرکت فولاد خوزستان (سهامی عام) تخصیص داد.

براین اساس؛ شرکت رتبه بندی اعتباری پایا براساس بررسی داده های کمی شامل صورت های مالی و نسبت های مالی مستخرج ازآن و ویژگی های کیفی شامل ارزیابی های مربوط به فعالیت های شرکت، حاکمیت شرکتی ، محیط عملیاتی، تامین مالی و سوابق آن و نیز تحلیل فضای کلان اقتصادی، کسب و کار و صنعت مربوطه ، در پایش صورت گرفته ، رتبه اعتباری A+ با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه مدت A۱ با درجه سرمایه گذاری را به شرکت فولاد خوزستان (سهامی عام) که با نماد فخوز در بورس فعالیت دارد، تخصیص داد.

براساس واژه نامه تعاریف شرکت رتبه بندی اعتباری پایا در این طبقه از رتبه اعتباری بلند مدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بالا است.

همچنین دورنمای رتبه اعتباری پایا اظهار نظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان مدت است. دورنمای باثبات بدین معنی است که احتمالا رتبه اعتباری در آینده قابل پیش بینی تغییر نخواهد کرد.

شایان ذکر اسن که کلیه تحلیل های کمی بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده و یادداشت های همراه آن برای سال های مالی منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و سایر اطلاعات ارائه شده توسط شرکت فولاد خوزستان (سهامی عام) انجام شده است.

کد خبر 462316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =