۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
کاهش ۳۰ درصدی قیمت چای خارجی

رییس سازمان چای کشور از کاهش ۱۷ تا ۳۰ درصدی قیمت چای خارجی خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ هزار تن برگ سبز چای از ابتدای فصل برداشت تاکنون در شمال کشور خریداری شده است.

به گزارش صدای بورس؛«حبیب جهانساز» درباره قیمت چای داخلی و میزان تولید آن، افزود: مجموع مبلغ خرید برگ سبز چای داخلی ۶۸۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۵۰۳ میلیارد تومان آن معادل ۷۳ درصد به چایکاران به پرداخت شده است و بقیه نیز به حسابشان واریز می شود.

رییس سازمان چای کشور با بیان اینکه ۶۶ درصد این محصول چای درجه یک و ۳۴ درصد چای درجه ۲ است، تصریح کرد: از این میزان خرید برگ سبز چای تاکنون ۱۸ هزار تن چای خشک استحصال شده است.

وی نیاز سالیانه کشور را ۱۰۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: هر ساله نزدیک به ۳۰ هزار تن چای خشک از محل تولید داخل و ۷۰ هزار تن از محل واردات تامین می شود.

جهانساز با اشاره به اینکه ۹۰ درصد میزان خرید برگ سبز چای کشور مربوط به استان گیلان است، اظهار داشت: در چین نخست ۵۰ هزار تن برگ سبز و در چین دوم ۳۰ هزار تن برگ سبز چای خریداری شده است و خرید این محصول تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت.


بیشتربخوانید:افزایش ۱۰ تا ۶۰ درصدی نرخ چای


وی اضافه‌کرد: با توجه به هزینه های تمام شده، تولید و کیفیت و درجه بندی چای شامل ممتاز، زرین، شکسته، قلم و چوب قیمت های متفاوتی دارد که اکنون هر کیلوگرم چای خشک درب کارخانه های فراوری بین ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان به فروش می رسد، البته در صورت بسته بندی و برندسازی با قیمت های کیلویی ۱۵۰ هزار تومان نیز به فروش می رسد.

کاهش ۱۷ تا ۳۰ درصدی قیمت چای خارجی

به گزارش ایرنا ،رییس سازمان چای کشور، کاهش قیمت را مربوط به چای خارجی دانست و گفت: چای تولید داخل مشمول قیمت‌گذاری نمی شود، اما چای خارجی که قیمت هایی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان دارد به دلیل کاهش تقاضا و رکود بازار بین ۱۷ تا ۳۰ درصد افت قیمت داشته است.

کد خبر 456259

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • میانگین قیمت برنج ایرانی در تیر؛ ۱۱۰ هزار تومان!

  میانگین قیمت برنج ایرانی در تیر؛ ۱۱۰ هزار تومان!

  بررسی قیمت کالاهای اساسی در اول تیرماه نسبت به خرداد نشان می‌دهد که کره پاستوریزه، سیمان خاکستری و شیر استریل پاکتی پرچرب در صدر افزایش قیمت در یک ماه قرار دارند، میانگین قیمت برنج ایرانی به ۱۱۰ هزار تومان رسیده و بازار روغن موتور هم شاهد نابسامانی است.

 • کدام کالاها بیشتر احتکار می‌شود؟

  کدام کالاها بیشتر احتکار می‌شود؟

  طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در اردیبهشت امسال بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان کالا شامل کالاهای اساسی از جمله برنج، چای، روغن نباتی، شکر و تخم مرغ، انواع شوینده، لوازم خانگی و کاغذ کشف شده است.

 • افزایش مالیات گریبان ثروتمندان را هم می‌گیرد؟

  افزایش مالیات گریبان ثروتمندان را هم می‌گیرد؟

  طی روزهای اخیر، یک زمینه دیگر هم به زمینه‌های پیشین برای اعتراضات اضافه شده است: مالیات. تا لحظه تنظیم این متن، جمعی از مغازه‌داران در تهران، اراک، کازرون و برخی دیگر از شهرهای کشور در اعتراض به طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد برای مالیات بر تراکنش‌های بانکی، دست به تجمع زدند. مغازه‌های خود را تعطیل کردند تا اینگونه به افزایش مالیات اعتراض کنند.

 • مالیات ارزش افزوده کدام کالاها تغییر کرد؟

  مالیات ارزش افزوده کدام کالاها تغییر کرد؟

  معاون اقتصادی رییس جمهور مصوبه کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده واردات ۱۳ قلم کالای اساسی وارداتی و دو قلم کالای تولید داخل به یک درصد را ابلاغ کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =