زرنام؛ در راه ورود به بورس / به اروپا هم صادرات خواهیم داشت

در حاشیه بازدیدی که خبرنگاران روز گذشته از برخی مجموعه‌های گروه زر داشتند، مصاحبه‌ای با مدیرعامل گروه صنعتی پژوهشی فرهیختگان انجام شد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

صدای بورس - زهره فدوی؛ گروه صنعتی پژوهشی فرهیختگان زرنام در زمینه تولید محصولات استحصالی از ذرت بر پایه نشاسته ذرت فعالیت می‌کند و طیف متنوعی از محصولات قندی حاصل شده از نشاسته ذرت و انواع نشاسته‌های اصلاح شده ذرت را در محل پالایشگاه غلات زر تولید می‌کند.

حمیدرضا دلاوی، مدیرعامل شرکت در مورد صادرات محصولات زرنام گفت: به طور کلی شرکت در حدود ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات را در سال گذشته تولید کرده است و با توجه به شرایطی که بر بازار حاکم بود، خیلی بر صادرات تمرکز نداشتیم؛ اما با هدف گذاری‌های که در سال جاری انجام شده و فرصت‌هایی که در بازارهای منطقه وجود دارد برنامه‌ریزی کردیم حدود ۲۰ درصد از فروش را به صادرات اختصاص دهیم.

دلاوری در خصوص عرضه سهام زرنام در بازار سرمایه افزود: برای عرضه اولیه سهام زرنام به سازمان بورس درخواست داده‌ایم و منتظر هستیم تا زمان مناسب برای عرضه سهام را به ما اعلام کنند. پیش‌بینی می‌شود این عرضه در تابستان سال جاری انجام شود.

زرنام؛ در راه ورود به بورس / به اروپا هم صادرات خواهیم داشت
دلاوری: برنامه‌هایی برای صادرات به اروپا را نیز مد نظر داریم

مدیرعامل زرنام درباره برنامه صادرات این مجموعه بیان کرد: مقاصد صادراتی محصولات زرنام حوزه cis، کشورهایی از حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان و حتی ترکیه است. همچنین برنامه‌هایی برای صادرات به اروپا را نیز مد نظر داریم. لازم به ذکر است زرنام تا به امروز توانسته به ۲۰ تا ۲۴ کشور صادرات داشته باشد.

وی در ادامه به چالشی که اخیرا در قیمت ماکارونی رخ داده است اشاره کرد و گفت: زرنام تولید کننده مواد اولیه کارخانجاتی است که انواع قندها و نشاسته را تولید می‌کنند؛ بنابراین نوسان قیمت ماکارونی هیچ تاثیری بر مجموعه و میزان تولیدات و فروش نداشته است.

دلاوری از برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای در زرنام پرده‌برداری کرد و گفت: در حال حاضر در محل کارخانه، کارخانه دیگری در بخش تولید محصولات پودری در حال راه اندازی است که محصولات آن در حوزه‌های دارویی، غذایی و صنعتی استفاده می‌شوند. خط تولید کود عالی با برند زرگرین در حال توسعه است و تقریبا ۸ ماه است که به بازار وارد شده است. پنج طرح توسعه‌ای دیگر داریم که در سال‌های آتی به توانب با توجه به نیاز بازار و تامین سرمایه‌ای مورد نیاز راه‌اندازی و به بازار ورود پیدا خواهند کرد.

این مقام مسئول در پایان اظهار کرد: کل گروه زر بر پایه توسعه پایه‌گذاری شده و سیر صعودی شرکت‌هایی که در این گروه در دو دهه گذشته به ویژه در ۵ سال اخیر به وجود آمده‌اند گویای همین موضوع است. زرنام ۵ سال گذشته یک دهم اندازه فعلی هم نبود؛ روز به روز برنامه‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون را پیش بردیم تا اکنون به این جایگاه رسیده‌ایم.

کد خبر 454997

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • چرا قیمت تریاک ۶ برابر شد؟

  چرا قیمت تریاک ۶ برابر شد؟

  کوچ معتادان از بازار مواد مخدر سنتی به صنعتی به دلیل افزایش شش برابری قیمت تریاک بسیاری از فعالان حوزه اعتیاد را به ارائه هشدارهای جدی واداشت. آن‌طور که فعالان این صنعت می‌گویند معتادان سالانه ۶۰ هزار میلیارد تومان برای تأمین مواد مخدر هزینه می‌کنند. حال با ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان احتمالاً این رقم بالاتر هم برود.

 • قیمت انواع ماکارونی در بازار چند؟

  قیمت انواع ماکارونی در بازار چند؟

   قیمت انواع ماکارونی با برندهای مختلف را مشاهده کنید.

 • یک بسته ماکارونی ۹۰۰ گرمی ۴۲ هزار تومان

  یک بسته ماکارونی ۹۰۰ گرمی ۴۲ هزار تومان

  در این خبر به بررسی قیمت انواع ماکارونی در بازار پرداختیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =