کریپتوکارنسی؛ بازاری که فروریخت

کارشناسان می‌گویند، بازار کریپتوکارنسی وارد خواب زمستانی شده است.

صدای بورس- حبیب علیزاده؛ کمتر از یک سال پیش، رمزارزها بازار داغی داشتند و سیل سرمایه‌ها به سوی آنها روانه بود، به طوری که ارزش بازار کریپتوکارنسی به محدوده ۳ هزار میلیارد دلار و ارزش معاملات روزانه به ۳۱۰ میلیارد دلار (ژانویه ۲۰۲۲) رسید. به دلیل امید به آینده فناوری بلاکچین، سرمایه‌گذاران در سرتاسر جهان، این بازار نوپا را یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری و مناسب‌ترین بستر برای سودبری می‌دانستند. حتی برخی سرمایه‌گذاران معتقد بودند، در آینده نزدیک، بازارهای سهام و کامودیتی جذابیت پیشین را از دست خواهند داد و بازار کریپتوکارنسی در صدر گزینه‌های سرمایه‌گذاری قرار خواهد گرفت. اما این رویایی بود که تعبیر نشد.

سقوط قیمت رمزارزها در ۷ ماه گذشته، به هراس سرمایه‌گذاران و خروج آنها از بازار کریپتوکارنسی دامن زده که موجب سقوط ارزش این بازار شده است. در حال حاضر ارزش بازار کریپتوکارنسی به سطح ۹۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

قیمت رمزارزها در بازه‌های زمانی مختلف شاهد کاهش چشمگیری بوده است. در اینجا تغییر قیمت ۱۰۰ رمزارز نخست بازار (بر اساس ارزش بازار) در بازه‌های زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه نشان داده شده است.

بازه روزانه

امروز کمتر از ۱۰ درصد رمزارزها با رشد قیمت روبه‌رو شدند.

کریپتوکارنسی؛ بازاری که فروریخت

بازه هفتگی

در یک هفته گذشته بیش از نیمی از رمزارزها شاهد رشد قیمت بودند.

کریپتوکارنسی؛ بازاری که فروریخت

بازه ماهانه

در بازه ماهانه، حدود ۱۳ درصد رمزارزها با افزایش قیمت روبه‌رو شده‌اند.

کریپتوکارنسی؛ بازاری که فروریخت

بازه سالانه

در یک سال گذشته نزدیک به ۸۰ درصد رمزارزهای مهم جهان شاهد کاهش قیمت بودند.

کریپتوکارنسی؛ بازاری که فروریخت

منبع: cryptobubbles.net

کد خبر 454548

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =