۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
 صف خرید ارز برچیده شد

فعالان بازار ارز می گویند که امروز خرید و فروش در بازار به تعادل رسیده و دیگر صفی برای خرید ارز وجود ندارد؛ ضمن اینکه قیمت دلار توافقی در صرافی‌های رسمی وارد کانال ۲۹ هزار تومان شده است.

به گزارش صدای بورس، با اقدامات بانک مرکزی در بازار ارز، قیمت دلار طی چند روز اخیر با کاهش حدود ۴ هزار تومانی همراه شده است.

کامران سلطانی زاده دبیر کانون صرافان گفت: صرافی های رسمی ارز توافقی را ۲۹ هزار تومان خریداری کرده و ۲۹۳۰۰ تومان می فروشند. در بازار متشکل ارزی نیز قیمت دلار در کانال ۲۸ هزار تومان در نوسان است.

او تأکید دارد که اگر شرایط عرضه و تقاضا تسهیل شود قیمت دلار کمتر از این هم خواهد شد. ضمن اینکه تقاضای صادرکنندگان برای فروش افزایش یافته و همچنان تماس ها با صرافی‌ها برای فروش بالاست.


بیشتر بخوانید: دلارهای خانگی در مسیر صرافی‌ها


فعالان بازار نیز می گویند: اگر بین بخش خصوصی و سیاستگذاران ارزی و صادرکنندگان هماهنگی بیشتری ایجاد شود مطمئنا قیمت ارز متعادل تر خواهد شد.

مشاهدات میدانی از بازار ارز نشان میدهد که برخلاف هفته های قبل دیگر صفی برای خرید ارز مقابل صرافی‌ها وجود ندارد و طبق اذعان صراف‌ها خرید و فروش در سطح بازار به تعادل رسیده است.

بانک مرکزی با صدور بخشنامه جدید به صرافی ها به فعالان این بخش رسماً اجازه داد علاوه بر صادرکنندگان، نسبت به خرید ارز از همه اشخاص حقیقی و حقوقی با نرخ توافقی به منظور فروش به متقاضیان اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، پیش از این بانک مرکزی به صرافی‌ها مجوز داده بود که ارز صادرکنندگان را با نرخ توافقی خریداری کرده و به متقاضیان بازار ارز بفروشند؛ این سیاست موجب شد تا طی سه چهار روز نرخ ارز در بازار بیش از ۴ هزار تومان کاهش داشته باشد.

کد خبر 453782

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • ارز تقلبی به بازار آمد

  ارز تقلبی به بازار آمد

  معامله‌گران نسبت به نرخ توافقی اعلام شده در روز شنبه اظهار تعجب کردند، برخی هم می‌گفتند این نرخ توافقی جدید، هدف کوتاه مدت بازارساز است.

 •  قطعی سامانه سنا در برخی صرافی‌ها

   قطعی سامانه سنا در برخی صرافی‌ها

  به گفته رئیس کانون صرافان امروز ارز توافقی در دامنه‌های ۲۹ هزار تومان و ۳۰ هزار تومان خرید و فروش شد.‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =